V pražském holešovickém přístavu v těchto dnech vrcholí práce na prvním z luxusních hausbótů River Bull. Osmnáct starých tlačných remorkérů hodlá společnost České přístavy přestavět na luxusní obytné lodě, které mají nabídnout stejné pohodlí jako byty.

Obytná plocha tohoto rekonstruovaného remorkéru je 114 metrů čtverečních. První remorkéry typu TL začaly brázdit vltavské a labské vody v sedmdesátých letech minulého století. Od počátku devadesátých let začaly být ale postupně odstavovány. Těchto sedmnáct remorkérů na svoji novou tvář teprve čeká. Jak potvrdil jednatel společnosti Jan Kafka, lodě mají nabídnout stejné pohodlí jako byty.

O nové hausbóty se přihlásilo už 150 lidí

"Každý kus bude prototyp, ještě vychytáváme takzvané mouchy. Tyto luxusní hausbóty jsou určeny především movitějším klientům, kteří chtějí trávit volný nebo aktivní čas na vodě. Zatím máme zhruba sto padesát zájemců. Zajímavé je, že se jedná především o ženy-podnikatelky, které chtějí prožít aktivní produktivní život v Praze, samém srdci republiky. Cena luxusního remorkéru je zatím pro veřejnost neznámá. Je to otázka nabídky a poptávky, ale určitě je vyšší než deset miliónů," potvrdil Jan Kafka.