Hlavní obsah
V parní troubě připravíme totéž, co v klasické, jen zdravěji: ryby, šťavnaté maso s křupavou kůrčičkou, grilované maso i pečené či dušené, nadýchané a vláčné pečivo, svěží zeleninu. Foto: Gorenje

Vařte, žehlete a uklízejte s párou

Pára zabíjí až 99 % bakterií, usnadní žehlení, při úklidu s ní ušetříme za chemické prostředky. Díky ní uvaříme a upečeme několik chodů najednou, a to často zcela bez tuku. Nevěříte?

V parní troubě připravíme totéž, co v klasické, jen zdravěji: ryby, šťavnaté maso s křupavou kůrčičkou, grilované maso i pečené či dušené, nadýchané a vláčné pečivo, svěží zeleninu. Foto: Gorenje
Vařte, žehlete a uklízejte s párou

Parní vysavač si v jednom tahu poradí s tvrdými podlahami stejně jako s koberci, stačí prostě naplnit nádržku na vodu a připevnit prací textilní potah. Jednotlivé operace je ale samozřejmě schopen provádět i zvlášť.

Zdravě a chutně připraví jídlo parní trouba. Zvládne dušení, pečení, pražení, opékání, blanšírování, pošírování, grilování.

Kombinované parní trouby umožňují nejen vaření v páře, ale používají také suché teplo. Oba postupy jde kombinovat; ohřejí jídlo a také ho rozmrazí. Některé typy připraví více jídel najednou. Totéž platí i pro parní hrnce.

Parní hrnec Vitacuisine Compact disponuje patentovanou funkcí Vitamin+, která zrychlí průběh vaření a uchovává i více vitaminů. Cirkulace vzduchu umožní připravit tříchodové menu najednou, nemusíme se obávat mísení vůní nebo chutí. Cena 3599 Kč.

Foto: Tefal

Do nádobky (400 ml) parního čističe Perfect Clean nalijeme vodu, počkáme čtyři minuty, než ji čistič promění v páru s tlakem až tři bary. Příslušenství tvoří řada šikovných nástavců. Cena 1399 Kč.

Foto: Concept

S bohatým příslušenstvím většiny parních ručních čističů zbavíme nečistot různé druhy povrchů jako sklo, zrcadla, dřezy, baterie, čalounění, podlahy nebo pneumatiky aut. Účinné jsou při čištění záclon a závěsů, a to bez jejich sundávání z oken.

V kuchyni se hodí nylonový i drátěný kartáč, v koupelně zpříjemní stěrka se speciální textilií očistu sprchového koutu. Pára rozpouští mýdlo, vodní kámen, čištění zašlých spár je pro ni hračkou.

Každý záhyb na bytových textiliích a oděvech zahladí parní žehličky. Intenzivní síla páry zahubí až 99 % bakterií, odstraní zápach a osvěží prádlo, které se stane hygienicky čistým.

Parní vysavač Clean & Steam All Floors vysává a vytírá najednou. Nástavec Ultra Glider umožňuje parní vysávání koberců. Vytírání pomocí páry zvládneme bez použití chemie. Cena 7999 Kč.

Foto: Rowenta

Ixeo Power (QT2020) je žehlička s integrovaným napařovačem oděvů a se žehlicí deskou Smart Board. Praktické 3v1 nabízí vertikální napařování, horizontální žehlení i 30° pozici pro odstranění drobných záhybů. Cena 9999 Kč.

Foto: Tefal

Kvalitní žehličky použijeme i na jemnější látky, jako je samet, nebo na hrubší materiály typu len.

S technologií chytré ochrany Smart Protect lze prádlo z menší vzdálenosti napařit a ručně uhladit.

Anketa
Vaříte doma v páře?
Ano, pravidelně
8.3 %
Občas ano
20.9 %
Ne
70.8 %
Celkem hlasovalo 623 čtenářů.

Napište nám

Postavili jste nový dům, rekonstruovali byt anebo máte hezky zařízenou zahradu a rádi byste se ostatním čtenářům pochlubili a inspirovali je?

Napište nám do redakce na adresu bydleni@novinky.cz, připojte pár průvodních vět a několik snímků vašeho díla.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků