Ostatně průpravou k uvádění reportáží ze života českých hvězd jsou jí i tréninky z vlastního života po boku moderátorské stálice a pod tvrdým „dohledem“ bulváru.

„Nemám s tím už problém a s Leošem jsme v pohodě - takové naprosto moderní manželství. Nejenže nemám problém mluvit o našem vztahu, ale dokonce si myslím, že by si z nás jiné, i před dětmi se hádající, dvojice mohly vzít příklad. Pomáháme si a tolerujeme se. Děti mají oba rodiče a berou nás jako rodinu. Býváme často spolu, přestože Leoš má přítelkyni. A kdybych já měla přítele, nebylo by to jinak.“

Monika Marešová

Monika Marešová

FOTO: Václav Jirsa, Právo

Malý zvěřinec a máma taxikářka

Třípodlažní řadovka (včetně podsklepení a garáže) v Jinonicích je podle naší hostitelky na ideálním místě. Autem v dosahu dálnic a nedaleko od metra. A hlavně (nepočítaje jen okolní zahrádky mezi domy) v přírodě.

„Máme tu nedaleko dokonce i obdělávané pole, takže si tu můžeme připadat jako na chalupě,“ usmívá se Monika, když si pochvaluje, že je kam chodit venčit psy nebo si i zaběhat.

Pohled na řadovku od zahrádek.

Pohled na řadovku od zahrádek

FOTO: Václav Jirsa, Právo

Spolubydlícími jsou tu totiž i desetiletý jezevčík a sedmiměsíční štěně Russela Teriéra. K hafanům si ještě prvňák Jakub a téměř čtyřletý Matěj prosadili dva roční králíky.

„A hádejte, kdo se o ně hlavně stará? Ano, samozřejmě já! Naštěstí padesát metrů za baráky je přírodní park Vidoule. Nedávno jsem se tam potkala s jedním pejskařem, a ten mi říkal, že je to snad nejlepší místo v Praze na venčení psů. Jak je to tu příjemné místo k bydlení po všech stránkách, tak jsem přece jenom nejčastěji máma-taxikářka. Už i Matěje vozím do školky.“

Design jako koníček

Se zařizováním domácnosti má Monika Marešová pestré zkušenosti. Od venkovského statku v jižních Čechách, přes bydlení v centru Prahy až po současnou moderní novostavbu.

Také ložnicí procházejí tóny hnědé.

Také ložnicí procházejí tóny hnědé.

FOTO: Václav Jirsa, Právo

„Je to tady můj rukopis a jsem ráda, když návštěvy říkají, že se tu cítí příjemně. Když nám Leoš tento dům koupil, byla to hotová stavba, ale nezařízená, bez podlah a vybavení. Ještě jsem stačila mít požadavky na doplnění elektrických rozvodů a umístění světel podle mých představ."

Kuchyň si navrhovala paní domu sama.

Kuchyň si navrhovala paní domu sama.

FOTO: Václav Jirsa, Právo

„Od podlahových krytin po kuchyňskou linku jsem si vše vybírala sama. Mám ráda hnědou a zemitou barvu, která podle mne neomrzí. A i když je to tady možná až moc takzvaně trendy, je výhodou, že není problém interiér obměňovat doplňky při zachování podstaty. Měla jsem i rádce, ale na klasického bytového architekta jsem se neobrátila."

Koupelna v patře má vanu i sprchový kout v protilehlém rohu obdélníkové místnosti.

Koupelna v patře má vanu i sprchový kout v protilehlém rohu obdélníkové místnosti.

FOTO: Václav Jirsa, Právo

„Byli jsme tu první Vánoce a už vím, že se tady cítíme dobře. Vlastně je to čtvrtá nemovitost, kterou jsem zařizovala. Poslední velký byt na Smíchově jsme prodali a Leoš se vrátil do našeho prvního bytu v Braníku. Člověk nikdy neví, co ho v budoucnu čeká, ale od prvního dne se tady cítím úžasně (také jsem si vše udělala po svém) a věřím, že tady nějaký čas vydržíme. Už jsem taky z toho zařizování - každé dva roky někde jinde - unavená.

Fitko v koutě

I při naší návštěvě - se zimně vánoční výzdobou - bylo hned jasné, že zdejší paní domu vylaďování interiéru nepřestává bavit. „Mám to ráda a výzdobu přizpůsobuji ročním a svátečním obdobím, snažím se to dodržovat.“

Přízemí se vstupem do zahrady je jeden velký obytný prostor.

Přízemí se vstupem do zahrady je jeden velký obytný prostor.

FOTO: Václav Jirsa, Právo

Nepřehlédnutelným interiérovým doplňkem je uprostřed přízemí i posilovací, cvičící stroj Power Plate. „Tím, jak kolem něj denně chodím, se zvyšuje moje šance, že na něm budu opravdu cvičit,“ připouští Monika, a také dodává, jak je pro ni velikou výhodou možnost posilovat na víceúčelovém zařízení doma.

Stěna je obložena stejně, jako krb.

Stěna je obložena stejně, jako krb.

FOTO: Václav Jirsa, Právo

„Na děti bývám sama a docházet do fitka opravdu nemám čas. Ale už je třeba tělo zpevnit a bojovat s gravitací. A přiznávám na rovinu - cvičení mě nebaví,“ směje se mladistvě vypadající hostitelka.

Prominenti a ti druzí

Je otázkou, zda má na počátku nového roku Monika na cvičení i zateplování domova ještě tolik času jako dříve, protože mateřská dovolená jí skončila a pořad Prominenti se na TV Barrandov vysílá denně. Pravda, na obrazovce se o svoji roli střídá ještě s Petrou Černockou a Martinem Maxou. V době naší návštěvy se na pravidelné natáčení Monika teprve těšila. A střídavě i obávala.

„Nikdy jsem nic takového nedělala a vím, že si to bude muset teprve sednout. Ale když mi přišel domů pilotní díl, tak jsme si k tomu s Leošem sedli a byla jsem zvědavá, co na to řekne. Své postřehy mi pověděl, včetně toho, že je překvapený. Potěšilo mě, že byl spokojený a líbilo se mu to.“

Horní chodbu i schodiště osvětluje velkorysé střešní okno.

Horní chodbu i schodiště osvětluje velkorysé střešní okno.

FOTO: Václav Jirsa, Právo