Hlavní obsah

ON LINE CHAT: Ohlédnutí za Designblokem 2007 s pořadateli

Devátý ročník souboru přehlídek současného designu proběhl minulý týden v Praze. Pokud patříte mezi skalní fanoušky, mohli jste letos absolvovat na 177 akcí - výstav, přehlídek, přednášek a dalších na celkem šedesáti místech v Praze. Hostem dnešního chatu na Novinkách bude proto Silvie Luběnová z pořadatelské agentury Profilmedia.

ON LINE CHAT: Ohlédnutí za Designblokem 2007 s pořadateli

V podtitulu letočního ročníku stálo putování za designem, a to letošní bylo bohaté. Jen prohlídku karlínského Superstudia se vyplatilo absolvovat několikrát, a pořád měl pozorný divák, co objevovat.

Jednou z mnoha výhod byla i řada workshopů a přednášek na téma design. Kdy jindy má člověk příležitost spatřit osobu, která "může" za jeho umyvadlo, oblíbenou vázu či sérii skleniček přímo před sebou.

Přehlídka Designblok si získává každý rok stále více příznivců. Na sympaticky rozlehlé ploše Superstudia bylo živo v každou denní i večerní hodinu, potkávali se tu mimo studentů uměleckých škol a designérů samotných, architekti, módní návrháři.

Italský designér Roberto Palomba, který přednášel minulý pátek v karlínském Superstudiu, přirovnal dokonce přehlídku Designblok k dnes megalomanskému a vysoce prestižnímu veletrhu v Miláně v jeho začátcích. To je pro český Designblok poklona a zároveň možná varování do budoucna. Varování před tím, aby se stejně nerozmělnil a neotevřel své brány příliš do široka....

yknivoNumanzeSaNyknalC

Související články

Výběr článků