Soutěž o nejhezčí nádraží probíhá letos již třetím rokem, jejím účelem je poukázat na opomíjené a zajímavé stavby, a také dopomoci k jejich zvelebení. 

 

Příjemných nádraží je po celé republice spousta. Cílem soutěže je tato nádraží vyhledávat, dávat tak dobré příklady jiným a formou soutěže poděkovat těm, kteří se na jejich dobrém stavu podílejí.Pavel Bureš, vedoucí projektu Vlídná nádraží

Soutěž je prospěšná i tím, že si lidé více všímají malebných nádraží, kde personál velmi dobře plní své úkoly a nad rámec svých povinností se stará o krásu prostředí, udržuje čistotu a pečuje o květiny.

Nádraží v Lednici na Moravě je jedinečnou architekturou z 19.století.

Nádraží v Lednici na Moravě je jedinečnou architekturou z 19.století.

FOTO: Asociace EF CZ

Soutěž pomáhá k zlepšení stavu nádraží

Podle organizátorů soutěže si lidé všímají zanedbaných, bortících se, abnormálně špinavých a nevhodně využívaných budov a někteří si na ně stěžují. Soutěž je ale motivuje stav změnit a většinou jsou po vyzvání ochotni i osobně přispět.

Železniční stanice v Chocni prošla náročnou rekonstrukcí, výsledkem je moderní bezbariérové nádraží. Citlivou úpravou také prošla velká výpravní budova z konce 19. století, která si i po přestavbě ponechala historický novorenesanční vzhled.

Železniční stanice v Chocni prošla náročnou rekonstrukcí, výsledkem je moderní bezbariérové nádraží. Citlivou úpravou také prošla velká výpravní budova z konce 19. století, která si i po přestavbě ponechala historický novorenesanční vzhled.

FOTO: Asociace EF CZ

 

Železniční stanice Litice nad Orlicí má za sebou zdařilou rekonstrukci.

Železniční stanice Litice nad Orlicí má za sebou také zdařilou rekonstrukci.

FOTO: Asociace EF CZ

 

Malé nádraží Hamry - Hojsova Stráž bylo nedávno opraveno.

Malé nádraží Hamry - Hojsova Stráž

FOTO: Asociace EF CZ

 

Romantické nádraží v Davli je pro svůj zachovaný původní ráz vyhledáváno filmaři.

FOTO: Asociace EF CZ

 

Z nádraží v Zahrádkách u České Lípy vyráží výletníci na toulky malebným okolím.

FOTO: Asociace EF CZStanice je jednou z mála dochovaných typických českých lokálkových staniček, vedle výpravní budovy je historická tiskárna lepenkových jízdenek, je jediná v ČR.

Stanice v Kamenici je jednou z mála dochovaných typických českých lokálkových stanic, vedle výpravní budovy je historická tiskárna lepenkových jízdenek, je jediná v ČR.

FOTO: Asociace EF CZ

 

Na nádraží Frýdek - Místek cestující oceňují prostornou halu a příjemné prostředí včetně toalet. Nový podchod a schody na peróny zvýšily navíc bezpečnost cestujících.

Na nádraží Frýdek - Místek cestující oceňují prostornou halu a příjemné prostředí včetně toalet. Nový podchod a schody na peróny zvýšily navíc bezpečnost cestujících.

FOTO: Asociace EF CZ

 

Nádraží v Zábřehu na Moravě poskytuje velmi dobrý standard služeb pro cestující.

FOTO: Asociace EF CZ