Slavná automobilka sídlí na Champs Elysées již od roku 1927, a v letošním roce se veřejnosti po náročné tříleté přestavbě ukázal showroom v plném lesku. Má jméno C42, kde se vzalo v jeho názvu C asi není třeba vysvětlovat, a číslo 42 je jednoduše číslo popisné.

Manuelle Gaultrandová při tvorbě fasády ze skla a oceli, která váží neuvěřitelných 86 tun a přesto působí velice vzdušně, vycházela jak jinak než z trojúhelníkovitého loga Citroënu. Skleněné mřížoví obtéká poměrně úzkou budovu až do výšky 30 metrů.

C 42 ve skleněných poutech na Champs Elysées v Paříži. Foto Citroën.

Díky dennímu světlu, kterého proniká do interiéru dostatek, si návštěvníci mohou prohlédnout vozy do nejmenších detailů. Interiér i exteriér je proveden v bílé a červené tedy firemních barvách.

Centrem nového showroomu je 8 točen, na kterých si lze prohlédnout pyšně nablýskané čtyřkolé zázraky. Dokonalé nastudování ze všech stran zajišťují i zrdcadla, umístěná nad každou točnou.

Z horního patra budovy, kam doveze návštěvníky případně i výtah, je příjemná vyhlídka na srdce Paříže. Pokud stojíte o širší pohled do historie Citroënu, stačí se chvíli pozorně zadívat na vozy v pařížských ulicích...