Hlavní obsah

Novinářka a fotografka. V letech 2004 - 2018 byla šéfredaktorkou časopisu Lidé a Země. Od roku 2018 pracuje jako reportérka a fotografka na volné noze. Pracovala v řadě afrických zemí, několikrát navštívila Afghánistán, dostala se také do Somálska sužovaného několik dekád trvající válkou. Od roku 2014 se soustřeďuje na problematiku války s Islámským státem v Iráku a Sýrii.

Je spoluautorkou několika dokumentů (Slzy Konga, Latim – Obřezané, Iráčanky, Ženy v zemi Tálibánu, Nezlomené) a řady televizních reportáží. Je nositelkou jedenácti cen a nominací v soutěži Czech Press Photo – jak za fotografie, tak za videotvorbu. V roce 2020 byla zařazena do prestižní databáze Women Photograph, zahrnující nejlepší fotografky z celého světa.

Za svoje fotoreportáže také získala několik mezinárodních ocenění, stala se finalistkou světových soutěží (Annual Photography Awards – Photojournalist of the Year 2022, finalistka Lens Culture Black and White Photography Awards 2021, Merit Award AAP, finalistka IWPA atd.) Je autorkou devíti knih, většina z nich se zabývá válkami, ať už na Blízkém Východě, či v Náhorním Karabachu.

Články autora

Konec arménského Karabachu

Za posledních 15 let už jsme si všichni zvykli vídat prchající ženy a děti, lidi, kterým jde o holý život, utíkající před raketami, válkou, před bezprávím či...

Poslední dopis Taylorovi

Český záchranář Martin, jenž si říkal Taylor, v pondělí zemřel. V březnu byl vážně zraněn ruským dělostřelectvem na frontové linii u Kreminny na Ukrajině. Jen...

Načítám