Hlavní obsah

Volkswagen Individual R-Line: tuning pro všechny

Až dosud se označení „R“ používalo pouze pro nejvýkonnější vozy jako jsou Golf R32 (250 k) nebo nový Passat R36 (299 k). Nyní si můžete i s podstatně slabším výkonem „vyzdobit“ svůj Volkswagen tak, že bude vypadat skoro jako nejsilnější varianty. Tedy alespoň vizuálně. Výbava R-Line je k dispozici pro Golf, Touran, Passat, Tiguan a Touareg.

Volkswagen Individual R-Line: tuning pro všechny

Pro model Golf připravil Volkswagen Individual tři různé stupně výbavy R-Line. Pro první stupeň výbavy (dostupný od varianty Trendline) zahrnuje litá 17palcová kola vybavená širšími pneumatikami, tříramenný volant ve stylu R32. Dále kůží potažené páky parkovací brzdy a hlavice řadicí páky, pedály v designu R, ozdobné lišty na prazích dveří a identifikačního loga R na povrchu karoserie.

Pro další stupeň vylepšení Volkswagen nabízí výbavu R-Line „Plus“. Ta kromě prvků předchozího stupně obsahuje i sportovní přední sedadla.

:. Volkswagen Golf R-Line vypadá sportovněji. Foto: VW

Vzhled á la Golf R32

Oba popsané stupně sportovní výbavy mohou být nezávisle kombinovány s výbavou R-Line Exterior, která modelu Golf přidává o trochu dynamičtější vzhled. Jejími prvky jsou mřížka chladiče se zdvojenými žebry (známá z R32), střešní spoiler, černě vybarvené spodní časti předního i zadního spoileru a rovněž černý difuzor. Nechybí ani loga R na bocích předních blatníků a ozdobná lišta na prazích výplně dveří.

Pro všechny sportovní pakety modelu Golf nabízí Volkswagen Individual také osmnáctipalcová litá kola kombinovaná se sportovním podvozkem. K výbavě „Plus“ lze zvolit i kožený paket a sportovní tmavé čalounění střechy.

R-Line i pro Passat, Touareg či Touran

Uvedené tři pakety R-Line (s malými odlišnostmi pro daný vůz) nabízí Volkswagen Individual i pro modelové řady Passat a Passat Variant a ne zrovna sportovně vypadající Touran a Touareg. Jejich společným rysem jsou kromě jiného R-Line kola vyvinutá pro různé rozměry a zatížení (až do 20 palců pro Touareg).

:. Volkswagen Touareg R-Line vypadá ve sportovním poněkud nepatřičně. Co se dá dělat? Zákazníci to chtějí, tak to automobilky nabízejí. Foto: VW

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků