Hlavní obsah

Tuningová firma Gemballa už dlouho dopředu avizovala, že v její továrničce se připravuje něco extra. Tím byla úprava Porsche Carrera GT, který následně překřtili na Mirage. Však to také silniční tryskáč je, jen s trochu jiným lakem.

Gemballa Mirage GT temně září

Karoserie vozu má totiž speciální nástřik, který vypadá, jako by do něj byly namlety diamanty. Na silnici tedy jeho černá barva bude jen zářit a zvlášť v kombinaci se zlacenými doplňky.

Jenže kdo by uznával lakování za tuning, že? Jenže ani Gemballa nic takového neuznává. Proto se do Porsche Carrera GT pustili i technici. Nová řídící jednotka a výfuk (vzadu vykukují místo dvou koncovek čtyři) dostaly výkon motoru o čtyřicet koní nahoru, tedy na 480 kW.

Zvýšený výkon ale požaduje také upravenou aerodynamiku. Nový je přední spoiler s velkými vstupy vzduchu. Automobil již nemá odnímatelnou střechu, ale místo ní se zde objevuje větší nasávací otvor vzduchu pro motor. Na zádi dominuje velké křídlo a účinný difuzor... Všechny tyto díly jsou samozřejmě vyrobeny z uhlíkového kompozitu.

Kola jsou v originálním designu Gemballa a jejich průměry na obou nápravách se liší - předu jsou pneumatiky o rozměru 265/35 nasazeny na devatenáctipalcových ráfcích, vzadu se na dvacítkách lepí k zemi ohromné gumy 335/30.

Ani interiér nezůstal ušetřen zájmu. Opět se zde najdou doplňky z uhlíkového kompozitu, nová sedadla, interiér je čalouněn kůží a alcantarou a uprostřed sídlí velký 6,5" monitor audiosystému, na který se promítá i obraz ze zpětné kamery.

A co za tuto parádu Gemballa chce? Maličkost. 229 800 euro bez daní, což je asi 6,3 miliónu korun. Jenže v této ceně není započítaný automobil, který se dnes již ani nevyrábí. Takže kdo chce tuto úpravu mít, musí si sáhnout do vlastní garáže, dojet do Leonbergu a možná dostane tento speciální kit. Ono totiž vůbec není jisté, že mu ho u Gembally udělají. Mirage GT je totiž omezená série 25 kitů, přičemž jsou prý již některé kusy zamluvené.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků