Firma Breyton nehodlá ustupovat od své filosofie, která říká, že vše jde udělat ještě lépe. Příkladem je i nová trojková řada od BMW, která prošla tuningovou obměnou.

Základem každé úpravy je u firmy Breyton každopádně tuning motoru. Proto byly válce převrtány na objem 3,2 l, písty, vačky, kliková hřídel a další součásti jsou upraveny, aby zvládly výkon 225 kW. Točivý moment má agregát podle tabulek na 347 N.m. Díky této úpravě může vůz jet maximální rychlostí až 281 km/h.

Kdo by toužil po úpravě podvozku, je pro něj připraven kit Breyton BS2, který může snížit světlost o 30 až 50 mm. K pořádnému podvozku patří i slušná kola - ty nabízí Breyton v několika provedeních. Pro tento nový model však připravil speciální edici Vision II. Jedná se o dvacetipalcové disky s pneumatikami 235/30 vpředu a 285/25 (!) vzadu.

Jak jsme již naznačili, firma ze Stockachu má  ve svém portfoliu i aerodynamické úpravy vzhledu, které se ovšem drží klasického vzhledu a nesnaží se z vozů dělat plastikové šílenosti. Přední nárazník a boční prahy jsou sice na tradice firmy dost mohutné, ale přísně účelné - jejich aerodynamika byla "vypiplána", čímž se snížil koeficient aerodynamického odporu Cx a zlepšilo se chlazení agregátu.