Hlavní obsah
Ženevský autosalon z horního patra stánku Škody. Foto: Marek Bednář, Novinky

Ženevský autosalon nebude ani příští rok, automobilky nemají zájem

Nejprestižnější automobilová akce v Evropě je pro příští rok odpískána. V pondělních večerních hodinách to oznámil pořadatel ženevského autosalonu. Letos v březnu stál akci v cestě koronavirus, zrušena byla, když už byly stánky automobilek téměř zcela postaveny. Podle průzkumu pořadatele navíc i pro další ročník výrobci aut nemají zájem.

Ženevský autosalon z horního patra stánku Škody. Foto: Marek Bednář, Novinky
Ženevský autosalon nebude ani příští rok, automobilky nemají zájem

Organizátor ženevského autosalonu připravil dotazník pro tradiční vystavovatele. Většina odpověděla, že by nejspíš v příštím roce nepřijela a byla by raději, kdyby se autosalon konal až v roce 2022.

„Automobilový průmysl nyní prochází nesnadnou fází a vystavovatelé potřebují čas, aby se zotavili z dopadů pandemie," uvedla pořadatelská nadace mezinárodního autosalonu s tím, že nejistá by byla u akce této velikosti v březnu příštího roku i bezpečnostní a epidemiologická situace.

Pořadatelská nadace dále oznámila, že nyní odmítne půjčku ve výši 16,8 milionu švýcarských franků (422 milionů korun) od ženevského kantonu, protože byla podmíněna akcí pořádanou v roce 2021. Aby byla zajištěna dlouhodobá budoucnost, nadace se také rozhodla prodat autosalon výstavišti Palexpo SA, tedy firmě, která provozuje ženevské výstavní centrum.

V loňském roce navštívilo ženevský autosalon přes 600 tisíc lidí. Když ale švýcarská vláda 28. února kvůli obavám z šíření koronaviru zakázala do 15. března akce s účastí více než tisícovky lidí, bylo pro letošek jasno. Autosalon v Ženevě měl své brány otevírat 3. března pro odbornou veřejnost, o dva dny později i pro další návštěvníky.

Autosalon Ženeva se měl letos konat po devadesáté. První ročník se uskutečnil již v roce 1905. Švýcarská motorshow dlouhodobě platí za nejprestižnější akci tohoto typu v Evropě. Zrušení symbolizuje dlouhodobý nezájem o světové i lokální autosalony ze strany automobilek, které raději uspořádají vlastní akce pro své zákazníky.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků