Hlavní obsah
Hispano Suiza Carmen na ženevském autosalonu 2019 Foto: Marek Bednář, Novinky

Ženeva 2019: Hispano Suiza Carmen má tisíc koní a retro křivky

Snaha o originalitu, opulentní luxus a vzkříšení značky Hispano Suiza dopadla trochu podivně. Na ženevském autosalonu představený vůz Carmen budil víc rozpaky než nadšení.

Hispano Suiza Carmen na ženevském autosalonu 2019 Foto: Marek Bednář, Novinky
Ženeva 2019: Hispano Suiza Carmen má tisíc koní a retro křivky

Slavná značka Hispano Suiza se má vrátit a model Carmen, jehož design má odkazovat na třicátá léta, má být jedno z nejdražších aut na trhu. Vždyť auto by mělo stát přes 40 milionů korun. Jenže uvidíme, co na to potencionální kupci.

Hispano Suiza Carmen je sportovní kupé se zajímavým designem zužující se zádě s vystupujícími blatníky. Auto má i přes snahu o přiblížení historickým tvarům veskrze nejmodernější techniku. Třeba každé kolo pohání jeden elektromotor s celkovým výkonem 750 kW (1019 koní). V autě jsou akumulátory o kapacitě 80 kWh, které dodají energii na dojezd asi 400 km. V budoucnu by měly přijít i větší akumulátory se 105 kWh.

Hispano Suiza Carmen

Foto: Hispano Suiza

Karoserie je z uhlíkového kompozitu a je podobně jako formule 1 postavena tak, že základem je uhlíkový monocoque, ke kterému jsou přišroubovány všechny ostatní prvky vozu. Třeba panely karoserie váží pouhých 64,5 kg.

Hispano Suiza Carmen

Foto: Hispano Suiza

Uvnitř auta by měl být ten největší luxus. Tedy hlavně podle přání majitele. Takže pokud někdo bude chtít „kovové sedačky a místo přístrojovky jen pozinkovou tyč”, bude mu vyhověno. Jinak základem budou luxusní sedadla obšitá prvotřídní kůží.

Hispano Suiza Carmen na ženevském autosalonu 2019

Foto: Marek Bednář, Novinky

Auto bude sice mít extrémní zrychlení, kdy na stovku vystřelí ani ne za tři sekundy, ale maximální rychlost je omezena na 250 km/h.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků