Hlavní obsah
Nový Volkswagen Caddy Foto: Volkswagen

Nový VW Caddy je tady. Pracant dostal i moderní vychytávky

Volkswagen během čtvrtečního večera ukázal novou verzi svého modelu Caddy pro rok 2020. Po svých předchůdcích zdědil tvary a praktičnost, ale uvnitř umí být i pokrokový s řadou technologií.

Nový Volkswagen Caddy Foto: Volkswagen
Nový VW Caddy je tady. Pracant dostal i moderní vychytávky

Čerstvě představený Caddy je už pátou generací tohoto kompaktního užitkového automobilu od Volkswagenu, který umí být nejen dobrým pomocníkem pro firmy, ale i vozidlem pro rodinu, kam se ledacos vejde. Němci budou nabízet i jeho verzi Maxi, kam se mají rozměrově vejít i standardní euro palety.

Volkswagen Caddyho postavil na extrémně adaptabilní a kompaktní platformě MQB, díky které může fungovat jako běžné užitkové vozidlo, ale rovněž se do něj vejde až sedm sedadel. A navíc se dá nový Caddy pořídit i se řadou vychytávek jako s prosklenou panoramatickou střechou, LED světlomety či bezklíčovým startováním.

Nový Volkswagen Caddy stojí na platformě MQB.

Foto: Volkswagen

Pod kapotou bude mít Caddy řadu motorů. Na výběr bude několik variant čtyřválcových naftových dvoulitrových motorů, které budou napojeny jak na šestistupňovou manuální převodovku, tak i na sedmistupňový dvouspojkový automat. Caddy bude mít primárně pohon na předních kolech, ale k dispozici bude i varianta se systémem pohonu všech kol.

Mimo naftových motorů by měl mít Caddy rovněž 1,6 litrový zážehový motor s turbodmychadlem. Bližší technické specifikace si ale automobilka zatím nechává pro sebe.

Uvnitř Caddy překvapí širokým spektrem technologií. Volkswagen vsadil třeba na plně digitální přístrojovou desku a také na výběr mezi šestipalcovým a desetipalcovým displejem infotainmentu. Nechybí ani adaptivní tempomat či kontrolování slepého úhlu.

Premiéru si novinka odbude na autosalonu v Ženevě, který pro veřejnost startuje 5. března.

Interiér Volkswagenu Caddy

Foto: Volkswagen

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Volkswagen na Sauto.cz.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Volkswagen Caddy na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků