Hlavní obsah
Rivian R1T Foto: Rivian

Vzniká segment elektrických pick-upů. Krom Tesly, Rivianu nebo GM se chystá i Karma

Malá americká automobilka Karma, jejíž předchůdce před čínskou akvizicí byl Fisker, chce v blízké době představit a prodávat elektrický pick-up, jenž by konkuroval Cybertrucku od Tesly. Zatím internetem putuje první nákres zveřejněný automobilkou.

Rivian R1T Foto: Rivian
Vzniká segment elektrických pick-upů. Krom Tesly, Rivianu nebo GM se chystá i Karma

Karma koncept pick-upu hodlá představit ještě do konce tohoto roku, alespoň to tedy vyplývá ze slov Kevina Pavlova, jednoho z hlavních činitelů ve firmě.

Pavlov o vozidle promluvil pro server Bloomberg a uvedl například, že vůz má stát na zcela nové platformě, která bude podporovat zástavbu pohonu všech kol.

Karma hodlá základ chystaného pick-upu začít vyrábět co nejdříve ve fabrice ležící v jižní Kalifornii. V budoucnu by ji pak mělo využít i elektrické SUV od Karmy.

Jediným současným modelem, který Karma vyrábí, je model Revero, který stojí na americkém trhu 135 000 dolarů, tedy v přepočtu přibližně 3,1 milionu korun. Pavlov sice uvedl, že pick-up bude stát méně, ale přesnou cenu neurčil.

Karma Revero GT

Foto: Karma

Nová Karma by měla být konkurencí pro chystané elektrické pick-upy od General Motors, Fordu, Rivianu a především pak pro Teslu a její Cybertruck. Ta hodlá základní model futuristického modelu s předním pohonem prodávat za cenu okolo 39 900 dolarů, tedy cca za 917 tisíc korun.

Tesla Cybertruck

Foto: Tesla

Znamená vstup dalšího hráče na trh s elektrickými pick-upy, že nám vzniká zcela nový segment? Dost možná ano. Ostatně, to vědí i v Karmě. Pavlov se totiž nechal slyšet, že konkurenci dobře zná, ale věří, že právě jejich vozidlo bude tím nejlepším.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Tesla na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků