Hlavní obsah
Ilustrace produkční verze Nissanu GT-R50 Foto: Nissan

Výroční Nissan GT-R jde do výroby a už je jasné, kdy se představí

Úchvatný koncept karosárny Italdesign, který oslavoval 50 let Nissanu GT-R, má svou produkční podobu, byť zatím jen ve formě počítačových ilustrací. Automobilka s obrázky zveřejnila i očekávanou premiéru - první skutečné silniční auto pro zákazníka uvidíme na ženevském autosalonu, který proběhne od 5. do 15. března.

Ilustrace produkční verze Nissanu GT-R50 Foto: Nissan
Výroční Nissan GT-R jde do výroby a už je jasné, kdy se představí

Když se před rokem a půl představil koncept Nissan GT-R50, svět padl na kolena a zájemci automobilce nutili své peníze, jen aby ho přivedla na svět v silniční variantě. Nissan později souhlasil a zveřejnil i cenu - nějakých pětadvacet milionů.

Ilustrace produkční verze Nissanu GT-R50

Foto: Nissan

Nyní už víme, kdy se první z padesáti šťastlivců dočkají auta, se kterým budou moci i na silnice - v závěru roku 2020. Svět ale skutečné auto z plechu, karbonu a skla uvidí dříve - na ženevském autosalonu v březnu 2020. Bude to první kus pro zákazníka, samozřejmě nejmenovaného.

Ilustrace produkční verze Nissanu GT-R50

Foto: Nissan

Spolu s touto zprávou zveřejnil Nissan také něco o pohonném ústrojí - bude to 3,8l šestiválec se dvěma turbodmychadly, naladěný na 720 koní. A můžeme se podívat také na ilustrace produkční verze vozu. Od konceptu se liší jen nepatrně a zákazníci se tedy opravdu mají na co těšit.

Anketa
Líbí se vám Nissan GT-R50?
Ano, moc
84.9 %
Vcelku ano
9 %
Nic moc
2.8 %
Vůbec ne
3.3 %
Celkem hlasovalo 723 čtenářů.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Nissan na Sauto.cz.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Nissan GT-R na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků