Hlavní obsah
Tohle je jen část Regehrovy sbírky. Foto: VanDerBrink Auctions

V Kansasu objevili ohromnou sbírku starých amerik

Několik stodol ve městě Hutchinson v Kansasu ukrývá poklad pro milovníka starých amerických aut - sbírku Boba Regehra, který vlastnil několik benzinových stanic a údajně vynalezl skákací hrad. Sbírka se bude rozprodávat v aukci na podzim.

Tohle je jen část Regehrovy sbírky. Foto: VanDerBrink Auctions
V Kansasu objevili ohromnou sbírku starých amerik

Říká vám něco jméno Bob Regehr? Ne? Pokud vaše děti někdy dováděly ve skákacím hradu, tohle jméno je s těmito atrakcemi nedílně spojeno - Regehr je různými médii označován jako jeho vynálezce. A jak se ukazuje, byl to také velký milovník starých „amerik”.

V září roku 2019 zemřel a zanechal po sobě sbírku 133 amerických aut různého stáří od Fordu Model A z roku 1928 až po značně modernější vozy ze 70. a 80. let minulého století. Nejnovějším kouskem je Ford Mustang GT Convertible z roku 1987.

Až na jeden Jaguar XJ6, jedno Ferrari 308 GTB a dvě japonské motorky jsou tu jen americká auta. Ve videích aukčního domu VanDerBrink, který v říjnu letošního roku bude tuto sbírku rozprodávat v aukci, vidíme nepřeberné množství různých Fordů a spoustu Chevroletů Corvette - tahle auta měl Regehr patrně nejradši.

Regehr kromě skákacích hradů také vlastnil několik čerpacích stanic. A právě tam ke značné části svých aut přišel - zákazníkům prostě nabídl, že jejich vůz koupí.

Jeden z nich, Buick Skyliner z roku 1953, má velmi zajímavý příběh. Jeho majitelka s ním obden jezdila tankovat na jednu z Regehrových čerpacích stanic a on se jí pořád dokola ptal, jestli ho může koupit. Až konečně majitelka svolila - a od té doby stojí ve sbírce. Je v originálním stavu a přinejmenším zvenčí vypadá vážně krásně.

Stav aut ve sbírce je samozřejmě různý. Některá jsou zčásti rozmontovaná, jiná na sobě mají nános prachu, další ale vypadají, jako by zrovna vyjela z prodejny v rukou prvního majitele.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků