Hlavní obsah
Ferrari 458 Challenge (Ilustrační foto) Foto: Ferrari

Unikátní podívaná. Nadšenec natočil moderní závody 50 let starou kamerou

Filmař Nick Shirrell použil padesát let starou kameru, aby s ní vytvořil unikátní krátkometrážní film se současnými závodními speciály od Ferrari na slavném italském okruhu Mugello.

Ferrari 458 Challenge (Ilustrační foto) Foto: Ferrari
Unikátní podívaná. Nadšenec natočil moderní závody 50 let starou kamerou

Současný okruh Mugello, současné reklamy, a především současná Ferrari. To vše už bylo natočeno nesčetněkrát, ale video od umělce Nicka Shirrella je unikátní tím, že není jako ty ostatní. Pro své dílo totiž muž použil padesát let starou kameru Super8 a osmimilimetrový film.

Dnes, kdy většina filmařů používá gyroskopové stabilizátory, kamery s rozlišením 4K Ultra HD a nejmodernější čiré čočky, působí půlstoletí stará, zdaleka ne dokonalá technika jako zjevení a superrychlé speciály od Ferrari jakoby se rázem na plátně přenesly o 50 let nazpět.

Video mimo rychlých aut obsahuje i záběry z muzea Ferrari, a hlavně pohled na tradiční krajinu Toskánska okolo okruhu Mugello. Vše navíc doplňují dobové popisky. Udělejte si proto čas a na krátký, ani ne 11 minut trvající film, se v klidu podívejte. Jedná se o jedinečný zážitek.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Ferrari na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků