Hlavní obsah
Tesla Model 3 Foto: Tesla Motors

Tesly jsou moc drahé, říká Musk a naznačuje hatchback evropského střihu

Elon Musk, zakladatel a hlava automobilky Tesla, má auta této značky za nedostatečně dobře dostupná a naznačuje levnější model. Podle jeho dalších slov i stavu nabídky značky je to ale hudba vzdálené budoucnosti.

Tesla Model 3 Foto: Tesla Motors
Tesly jsou moc drahé, říká Musk a naznačuje hatchback evropského střihu

„Myslím si, že v naší misi neuspějeme, když neuděláme auta dostupnými. Chci říct, že věc, která mi nejvíc vadí na naší současné pozici, je, že naše auta nejsou dostatečně dostupná. To musíme spravit,“ nechal se podle webu Business Insider slyšet Elon Musk v rámci středečního rozhovoru s analytiky a investory.

Pokračoval, že by bylo odůvodněné předpokládat, že udělají kompaktní vůz pro masy, ale že Modely 3 a Y před sebou mají ještě dlouhou cestu a na ně je nyní třeba se soustředit.

Tesla Model Y je blízce příbuzná s Modelem 3.

Foto: Tesla 3x

Automobilka aktuálně staví továrnu v Braniborsku nedaleko Berlína. Plánuje tam vyrábět Modely 3 a Y, ovšem není vyloučeno, že k ní později připojí i vývojové centrum, kde by mohl vzniknout malý hatchback pro Evropu.

Naznačuje to Muskova starší odpověď na tweet, který se ho specificky ptá na „menší hatchback evropského střihu“.

Samozřejmě, tato odpověď nemusí nic znamenat. Dohromady s tím, co řekl investorům, bychom se ale možná mohli těšit na ryze evropskou teslu. Kdy něco takového uvidíme, je ale ve hvězdách; Tesla musí nejdříve dostat do výroby dlouho slibovaný pick-up Cybertruck a tahač Semi.

Tesla Cybertruck ve formě konceptu.

Foto: Tesla

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Tesla na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků