Hlavní obsah
Tesla Model S u Superchargeru v Arlingtonu v Texasu (ilustrační snímek) Foto: Tesla

Tesla Model S Plaid má být na stovce za 2,1 sekundy a dojet až 840 km na jedno nabití

Poté, co Elon Musk na úterní akci zvané Battery Day oznámil vývoj dostupného městského vozu, ukázala automobilka Tesla druhý extrém. Vůbec nejsilnější Model S, který v nové verzi Plaid šokuje čísly.

Tesla Model S u Superchargeru v Arlingtonu v Texasu (ilustrační snímek) Foto: Tesla
Tesla Model S Plaid má být na stovce za 2,1 sekundy a dojet až 840 km na jedno nabití

Není to poprvé, co Tesla zveřejnila jen pár čísel, která opravdu zaujmou, ovšem podrobné technické detaily si nechává pro sebe. Zatím víme, že variantu Plaid pohání tři elektromotory.

Zvládne dojezd až 840 kilometrů na jedno nabití a zrychlí na stovku za 2,1 sekundy, čtvrt míle je otázkou méně než devíti sekund. Maximální rychlost má podle Muska dosáhnout až 320 km/h.

Novinka nepochybně kráčí přímo proti novému soupeři. Rovněž kalifornská automobilka Lucid se svým Airem dosud parametry Model S válcovala. Aby Musk demonstroval schopnosti verze Plaid, vyslal prototyp na americkou dráhu Laguna Seca, aby Lucid překonal o tři sekundy na kolo.

Nový Model S Plaid se objevil už i v českém konfigurátoru, kde přijde na 3 789 900 korun bez příplatků. K dispozici je i vizualizace, která naznačuje, že zásadní designové změny sedan ve srovnání s běžnými variantami neprodělá. Nicméně na záběrech z okruhu má Plaid výraznější spoiler a další aerodynamické prvky.

Tesla Model S Plaid v českém konfigurátoru

Foto: Tesla

Je tedy otázkou, jak bude vypadat vůz, který se představí v plné parádě a který zákazníkovi dorazí. Musk totiž přiznává, že příjezd nejrychlejší Tesly je naplánován „do konce roku 2021”.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Tesla na Sauto.cz.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Tesla Model S na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků