Hlavní obsah
 

Splašená dodávka od Hyundai navodí nevolnost sedmi kamarádům najednou

Racionálních aut je na světě spousta, jak v nabídce automobilek, tak i na silnicích kolem nás. Hyundai prodává taky taková auta a osmimístný model H-1 patří z hlediska přepravy více lidí najednou k těm nejracionálnějším. Když si ho ale vezme do parády divize N australského zastoupení značky, výsledek je poněkud odlišný. Přivítejte „Drift bus”, česky „smykující autobus”.

 
Splašená dodávka od Hyundai navodí nevolnost sedmi kamarádům najednou

Objektivně řečeno je tohle to poslední, co svět potřebuje. Osmimístná dodávka s 3,5l přeplňovaným šestiválcem, který posílá 402 koní a 555 N.m na zadní kola a dokáže s ní opravdu divoce létat bokem, není v žádném případě racionální automobil.

Jenže iMax N, jak se tenhle kousek jmenuje, je úžasně vtipný a zajímavý počin, a takové v dnešní až příliš vážné době nemají zapadnout.

Jak vznikl? Divize N australského zastoupení se na sociálních sítích zeptala, jaké auto by mělo dostat verzi N. Vyhrál Tucson, následovaný iMaxem - tak se v Austrálii jmenuje model, prodávaný u nás jako H-1. „Tucson by byl moc snadný,” říká tisková zpráva.

Takže vzali sériový iMax, vyhodili původní 2,5l diesel s pětistupňovým automatem a na jeho místo vecpali onen tříapůllitr. Připojili k němu osmistupňovou automatickou převodovku, „zatáčky řezající” zadní diferenciál, nastavitelné odpružení, silnější brzdy a kola, barvu a pár detailů z i30 N.

Ovšem tento model nebude v prodeji, bohužel. Vznikl s cílem soutěžit na World Time Attack Challenge, závodě konaném 18. a 19. října v Sydney. Zúčastní se tří disciplín - o nejrychlejší čas na kolo Sydney Motorsport Parku, o co nejlepší akceleraci na sprintu a samozřejmě také bude soutěžit v driftování.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Hyundai na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků