Hlavní obsah

Škoda v ruském Nižním Novgorodu zahájila výrobu modelu Yeti

Automobilka Škoda zahájila v ruském závodě společnosti GAZ v Nižním Novgorodu kompletní výrobu modelu Yeti. V polovině roku 2013 zde mají z linek sjíždět i vozy Octavia. Prodej značky v Rusku letos od ledna do října meziročně vzrostl o 40 procent na 80 100 vozů. Ruský trh v roce 2014 doplní i nový model Rapid.

Škoda v ruském Nižním Novgorodu zahájila výrobu modelu Yeti

Yeti se v závodu GAZ vyrábí již rok, šlo ale o kompletaci již smontovaných karoserií. Dnes zahájenou plnou výrobu doplnily ještě provozy svařovny, lakovny a montáže. Výroba mladoboleslavské automobilky v Nižním Novgorodu probíhá ve spolupráci s Volkswagen Group Rus a ruskou automobilkou GAZ Group.

„Už dnes je Rusko naším třetím největším odbytištěm na světě a evropským trhem číslo dvě. V příštích letech se chceme ještě zlepšit. Za tímto účelem v této zemi důsledně pokračujeme v modelové ofenzívě a dále budujeme lokální výrobní kapacity,“ řekl předseda představenstva Škoda Auto Winfried Vahland.

Proto by také v závodě od poloviny roku 2013 měla začít výroba nové octavie pro ruský trh. Octavia spolu s fabií již sjíždějí z výrobních linek závodu Kaluga. Na jaře 2014 by je měl doplnit také model Rapid. Letos za prvních deset měsíců prodala Škoda v Rusku přibližně 13 600 vozů Yeti. Oproti loňským 6000 kusů je to dvakrát více.

Podle vedení firmy tato čísla dokazují význam lokální výroby. Škoda v letech 2005 až 2011 zvýšila své roční prodeje v Rusku ze 7500 na 74 100 vozů. V rámci své růstové strategie chce zvýšit celosvětové prodeje na minimálně 1,5 miliónu vozů ročně. V příštích letech hodlá každých šest měsíců uvézt na trh nový nebo zmodernizovaný vůz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků