Hlavní obsah
Škoda Scala 120 let Motorsport Foto: Repro Škoda Auto konfigurátor

Škoda uvádí edici na oslavu 120 let motorsportu, se závoděním ale nemá nic společného

Škodu Scala a Kamiq si lze objednat v edici věnované výročí motorsportu. Ceny obou vozů začínají těsně pod půlmilionem korun a k mání bude jen 1000 kusů každého z nich. V květnu přibude do nabídky stejně laděná octavia.

Škoda Scala 120 let Motorsport Foto: Repro Škoda Auto konfigurátor
Škoda uvádí edici na oslavu 120 let motorsportu, se závoděním ale nemá nic společného

Škoda už v minulosti přišla s limitkou Fabia Edition R5, která oslavovala úspěchy fabie v rally. Ovšem edice zvaná „120 let Motorsport”, kterou automobilka připravila v limitovaném počtu po tisíci kusech, se týkají octavie, scaly a kamiqu.

Dvě posledně jmenovaná auta budete na startovním poli jakékoliv automobilové soutěže či závodu většího významu hledat marně, navíc změny oproti výchozím modelům nejsou ani technického, ani vizuálního rázu. Nabídku edice tedy lze brát jen jako cenové zvýhodnění.

Automobilka slaví 120 let od chvíle, kdy se Škoda - tehdy ještě Laurin & Klement - začala účastnit závodů. Psal se rok 1901, přesné výročí pak připadá na 30. červen, kdy se Narcis Podsedníček zúčastnil vytrvalostního závodu Paříž-Berlín.

Kamiq a scala v edici 120 let Motorsport dostanou navíc k výbavě Style hliníkové pedály, černý strop, sportovní volant, možnost volby jízdních režimů, sportovní sedačky, černé doplňky karoserie a černá kola. Scala přidá bezklíčový přístup a startování, kamiq zase zatmavená okna od B-sloupku dozadu.

Škoda Kamiq 120 let Motorsport

Foto: Repro Škoda Auto konfigurátor

Zákazníci za ně zaplatí nejméně 482 900 korun v případě scaly s motorem 1,0 TSI o výkonu 95 koní, kamiq je o něco dražší s cenou 495 900 korun se stejným motorem. Od května přibude v nabídce také Octavia 120 let Motorsport, ovšem u té zatím neznáme cenu ani přidanou výbavu.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Škoda na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků