Hlavní obsah
 

Škoda Superb získala v nárazových testech pět hvězd

Jiný výsledek se ani nečekal - nový superb si v nárazových testech Euro NCAP přišel pro „povinných” pět hvězd. Srovnání s novými vozy zatím není k dispozici, protože superb prošel jako jeden z prvních automobilů inovovanou metodikou pro rok 2015.

 
Škoda Superb získala v nárazových testech pět hvězd

Testem prošla Škoda Superb s motorem 2.0 TDI ve výbavě Ambition a levostranným řízením. Hmotnost konkrétního vozu byla dle měření 1472 kilogramů. A jak třetí generace superbu dopadla? Z hlediska ochrany dospělých cestujících získala 86 procent, stejně jako za ochranu dětských pasažérů.

Ochrana sražených chodců byla ohodnocena 71 procenty, z hlediska vybavenosti asistenčními a bezpečnostními systémy získal superb 76 procent, kde největší mladoboleslavský model ztratil za systém lane asist, který není součástí standardní výbavy a nepředpokládá se, že by si jej zákazníci kupovali. Tak či tak - výsledkem je marketingově cenných a ve střední třídě očekávaných pět hvězd.

Škoda Superb III během nárazového testu Euro NCAP

Foto: Euro NCAP

Prostor pro cestující zůstal při čelním nárazu stabilní, ve zprávě se píše, že „byla poskytnuta podobná úroveň ochrany cestujícím různé velikosti a ti seděli v různých pozicích.” Ani při jednom z nárazových testů nedošlo ke špatné ochraně posádky, a to včetně osmnáctiměsíčních a tříletých dětí.

Euro NCAP (European New Car Assessment Programme) je nezávislé konsorcium evropských ministerstev dopravy, automobilových klubů, pojišťoven a organizací na ochranu spotřebitelů, které provádí bezpečnostní testy nových typů automobilů a hodnotí jejich bezpečnost. Podrobné informace o testovaných automobilech, metodice nárazových testů i hodnocení všech testovaných automobilů najdete na oficiálních stránkách Euro NCAP.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků