Hlavní obsah
Volant Škody Octavia čtvrté generace Foto: Škoda Auto

Škoda poodhaluje interiér nové Octavie, designové skici potvrzují nejen zvláštní volant

Pondělí se blíží a čtvrtá generace Škody Octavia se znovu představuje podrobněji. Poprvé se oficiálně díváme do interiéru. Designérské črty potvrzují dřívější uniklé fotografie.

Volant Škody Octavia čtvrté generace Foto: Škoda Auto
Škoda poodhaluje interiér nové Octavie, designové skici potvrzují nejen zvláštní volant

Premiéra nové škodovky se tradičně kouskuje jak ze strany úniků od fanoušků, tak i prostřednictvím automobilky. Po nahánění maskovaných prototypů na českých dálnicích nebo v Alpách už jsme viděli designérské skici exteriéru, dynamické video s detaily nebo také fotografie nemaskované zádě či celého interiéru.

Designérská skica interiéru čtvrté generace Škody Octavia

Foto: Škoda Auto

Právě dovnitř jsme se poprvé pořádně podívali v úterý, a to díky facebookové skupině Škoda Octavia 3 CZ/SK. Tehdy nebylo jasné, zda jde o autentické fotky produkční Octavie, ovšem nyní, po zveřejnění črtů přímo od automobilky, to můžeme v podstatě potvrdit.

Interiér zaujme celkovou architekturou s vyvýšeným displejem infotainmentu, ale i barevným provedením, minimalistickým voličem dvouspojkové převodovky nebo pouze dvouramenným volantem. Dříve běžné řešení nedávno opět začal používat Peugeot, nyní se k němu vrací i Škoda.

Škoda poutá, že čtvrtá generace nabídne vůbec nejprostornější interiér ze všech octavií. Ostatně už známe i rozměry, podle kterých bude novinka největší i zvenčí. Více už ale 11. listopadu večer, kdy se nám nová Octavia ukáže kompletně při své světové premiéře v Praze.

Dvouramenný volant se u Škody objevuje po mnoha letech.

Foto: FB skupina Škoda Octavia 3 CZ/SK

Anketa
Líbí se vám dvojramenný volant?
Ano
32.7 %
Ne
67.3 %
Celkem hlasovalo 1514 čtenářů.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Škoda na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků