Hlavní obsah
Tohle je téměř jistě interiér nové Octavie v celé své kráse. Foto: FB skupina Škoda Octavia 3 CZ/SK

Interiér nové Škody Octavia? Překvapil by hlavně volant

Do oficiálního odhalení Škody Octavia čtvrté generace, největší novinky letoška pro tuzemský automobilový trh, zbývá ještě pár dní. Přesto se k nám dostaly fotografie, u kterých jsme si téměř jisti, že ukazují interiér nové octavie.

Tohle je téměř jistě interiér nové Octavie v celé své kráse. Foto: FB skupina Škoda Octavia 3 CZ/SK
Interiér nové Škody Octavia? Překvapil by hlavně volant

Škodu Octavia čtvrté generace sice odhalí až 11. listopadu, ale existují lidé, kteří už ji viděli. A některým z nich se podařilo pořídit fotografie interiéru nové octavie. Tedy alespoň s největší pravděpodobností – automobilka do odhalení nic takového nepotvrdí, ale podle našeho zdroje se skutečně jedná o novou octavii.

Dvouramenný volant se u Škody objevuje po mnoha letech.

Foto: FB skupina Škoda Octavia 3 CZ/SK

Největší změna je vidět na první pohled – volant má jen dvě ramena, nikoli tři nebo čtyři, jak bylo dosud zvykem. Dvouramenný volant Škoda nepoužila už mnoho let, minimálně od příchodu modelu Fabia na trh v roce 1999.

Velký dotykový displej dominuje, ale všimněte si i mrňavého voliče převodovky.

Foto: FB skupina Škoda Octavia 3 CZ/SK

Palubní desce dominuje velký dotykový displej, jak ostatně naznačovaly i oficiální ilustrace interiéru. Pod ním vidíme tlačítka k ovládání některých základních funkcí, která nemají daleko do vzhledu „klapek”.

A ještě níže si všimněte voliče samočinné převodovky, který je hodně podobný tomu v novém Volkswagenu Golf. Na rozdíl od současné octavie to už není páka, nýbrž malý přepínač, který se – předpokládáme – bude vždy vracet do původní, středové polohy.

Na světlo světa se dostala i fotka tří liftbacků, ale moc toho z ní vyčíst nejde.

Foto: FB skupina Škoda Octavia 3 CZ/SK

Ve čtveřici uniklých fotografií se k nám dostala i jedna, která ukazuje tři liftbacky zezadu. Není ale dost kvalitní na to, abychom něco pořádně viděli nebo abychom se pokusili odhalit, zda jsou tato auta maskovaná či nikoliv. Za poskytnuté snímky vděčíme FB skupině Škoda Octavia 3 CZ/SK.

Na fotkách palubní desky žádné maskování nevidíme, i když samozřejmě i na potvrzení, zda se skutečně díváme na vnitřek Octavie, budeme muset do 11. listopadu vydržet. Na druhou stranu, co jiného by to mohlo být, když to koresponduje s fotkami maskovaného prototypu kombíku.

Interiér současné Škody Octavia, tj. III. generace po faceliftu

Foto: Jan Handrejch, Právo

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Škoda na Sauto.cz.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Škoda Octavia na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků