Hlavní obsah
Thomas Schäfer Foto: Volkswagen

Škoda Auto má nového šéfa, dorazí z Afriky

Novým předsedou představenstva Škody Auto byl v pondělí zvolen Thomas Schäfer, vedení se ujímá s okamžitou platností. Schäfer dosud vedl jihoafrickou součást koncernu Volkswagen. Ve vedení mladoboleslavské automobilky nahradí Bernharda Maiera. Podle sobotního vyjádření šéfa koncernu Volkswagen má Škoda směřovat do nižších cenových hladin.

Thomas Schäfer Foto: Volkswagen
Škoda Auto má nového šéfa, dorazí z Afriky

Nový šéf Škody přichází do vedení automobilky v momentě, kdy ředitel koncernu Volkswagen Herbert Diess v sobotním vydání listu Frankfurter Allgemeine Zeitung řekl, že Škoda co do objemu prodaných aut "není dostatečně agresivní" v konkurencí s Korejci a Francouzi.

„Není nám k ničemu, když se Škoda vyvíjí ke třetí prémiové značce v rámci koncernu,“ uvedl a přirovnal směřování Škody k pozicím Volkswagenu a Audi. Mladoboleslavská automobilka musí podle něho posílit pozice v segmentu cenově výhodných aut.

„Je to pro mě takzvaně králík vytažený z klobouku, o kterém jsem prakticky nikdy neslyšel. Pochází z Jižní Afriky, v rámci značky se tomu říká větší dílna, je to něco menšího než Kvasiny,“ komentuje zvolení předseda podnikové rady Škoda Auto Jaroslav Povšík.

Schäferovu práci hodlá sledovat. „Před měsícem jsem s ním mluvil, položil jsem mu otázku číslo jedna, jestli přichází Škodu ztlumit, nebo rozvíjet. A on řekl: Vždycky hraju za tým, kde jsem kapitánem,“ uvedl odborový předák.

Schäfer svou kariéru ve vysokém managementu automobilového průmyslu začal v Daimleru. V koncernu Volkswagen pracuje od roku 2012, kde nejdříve zastával pozici v plánování produkce a výrobních kapacit v zahraničí. Trh v Jihoafrické republice vedl od roku 2015, spadá pod něj i celý subsaharský region. Zároveň působil jako prezident africké asociace automobilových výrobců.

V posledních dnech se jako o možném Maierově nástupci spekulovalo mimo jiné o Martinu Jahnovi, který nedávno skončil jako výkonný viceprezident pro prodej a marketing jednoho ze společných podniků skupiny Volkswagen v Číně.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Škoda na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků