Hlavní obsah

Silný turbodiesel u Audi Q7 za 2,1 miliónu korun

Možná znáte vznětový vidlicový osmiválec o objemu 4,2 l z modelu Audi A8. Tento extrémně výkonný a silný agregát se nyní dostal i do největšího SUV značky - modelu Q7. S tímhle vozem si opravdu hodně dobře pohraje.

Silný turbodiesel u Audi Q7 za 2,1 miliónu korun

Když jsme přinesli první testování Audi Q7, napsali jsme, že automobil je kvůli své hmotnosti poněkud horší v dynamickém zrychlení. [celá zpráva] Jenže tehdy byly do vozu montovány pouze dva motory - třílitrový turbodiesel a vidlicový osmiválec o objemu 4,2 l v zážehové verzi. Nyní však přichází největší a můžeme říci, že zatím nejsilnější turbodiesel, kterému už nebude vadit vysoká hmotnost vozu.

Motor 4,2 V8 TDI o velmi kompatktních rozměrech i nízké hmotnosti (jen 257 kg) má maximální výkon 240 kW při 3750 ot./min. Jenže to není to hlavní, co můžeme ocenit. Především se podivíme nad ohromným točivým momentem 760 N.m, který dokáže své maximum dodávat ve famózních 1800 ot./min, ale pokračuje v tomto trendu až do 2500 ot./min!

Díky tomu zrychlí vůz z 0 na 100 km/h za pouhých 6,4 s a maximální rychlost je 236 km/h.

Vůz má samozřejmě to nejlepší z techniky, kterou může Q7 nabídnout - pohon všech kol quattro (poměr 60:40 pro zadní nápravu), vzduchové odpružení a adaptivní tlumiče a ohromné kotouče se šestipístkovými třmeny vpředu a další vymoženosti.

Cena vozu je pro Českou republiku stanovena na 2 098 700 Kč.

Počkejme si však ještě na jeden motor - vznětový vidlicový dvanáctiválec, [představení vozu] který se podle vyjádření vedení dovozce Audi objeví v ČR příští rok.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků