Hlavní obsah

Senior strhnul „botičku”. Prý nechtěl zmeškat letadlo

Když spěcháte na letadlo, botička na autě je vážný problém. Proto ji řidič BMW X3 v Portugalsku ze svého auta doslova strhnul, uložil do kufru a odjel. Nejsme si však jistí, jestli si nezpůsobil větší problémy, než kdyby letěl pozdějším letadlem.

Senior strhnul „botičku”. Prý nechtěl zmeškat letadlo

Botička na autě je jistě nepříjemná věc, zejména když někam spěcháte. Policii navíc často trvá vážně dlouho, než se uvolí přijet a botičku - samozřejmě za peníze - odstranit, abyste mohli odjet. Nesmyslnost botiček nyní pomiňme, to je na jinou debatu.

Senior na videu níže ovšem neměl čas ani náladu na policii čekat, když přišel ke svému BMW X3 a našel ho znehybněné botičkou, v českém silničním zákoně nazývanou TPZOV, tedy „technický prostředek k zabránění odjezdu vozidla”. Pustil se tedy do jejího odstraňování svépomocí.

A právě to si můžeme prohlédnout ve videu. Senior se s botičkou příliš nepáře, přesto ale její odstranění není zrovna snadné. Člověka napadne, jestli strážník botičku nasadil lajdácky, nebo jestli je opravdu takhle snadné ji z kola strhnout, a to bez poškození auta, disku i šatů člověka.

Jak píše web Jalopnik.com, senioru herkulovi je údajně 72 let a incident se měl stát v portugalském Lisabonu. Některé zdroje hovoří o tom, že tento řidič nechtěl zmeškat letadlo, proto botičku sám odstranil, strčil do kufru svého auta a odjel. Jestli to je pravda, ovšem nemůžeme potvrdit.

Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Také si nejsme jistí, jestli odstranění botičky, navíc zaznamenané na videu, řidiči nezpůsobí větší problémy, než kdyby letěl o pár hodin či o den později. Nevíme, co ho čekalo v cílové destinaci, ale neoprávněné odstranění botičky není něco, s čím by se člověk chtěl potýkat.

Zeptali jsme se pražské Městské policie, co se může stát v případě, že člověk svépomocí odstraní TPZOV: „V praxi mohou nastat tři případy škody na TPZOV, tzv. ‚botičce‘, a to její odcizení, poškození vlivem rozjezdu vozidla a jejího násilného sundání, čímž dojde k jejímu poškození. V těchto případech městská policie oznamuje tyto skutečnosti Policii ČR, a to z důvodu podezření na spáchání trestného činu krádeže, dopravní nehody se vznikem škody či podezření z trestného činu poškození cizí věci,” zněla odpověď.

Policie ČR pak posuzuje, jestli s ohledem na výši způsobené škody došlo k trestnému činu nebo „jen” k přestupku, a podle toho postupuje dále - buď předá věc příslušnému správnímu orgánu, anebo ji prošetřuje jako standardní trestný čin.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků