Hlavní obsah
Volkswagen ID.3 Foto: Volkswagen

Od roku 2050 zcela bez nehod? Volkswagen má ambiciózní plán

Volkswagen chystá pro letošní rok premiéru sady bezpečnostních asistenčních systémů. Jejich sofistikovanost má teoreticky zajistit nulovou nehodovost od roku 2050. Pro Automotive News Europe to ve čtvrtek sdělila automobilka.

Volkswagen ID.3 Foto: Volkswagen
Od roku 2050 zcela bez nehod? Volkswagen má ambiciózní plán

Volkswagen zatím ohledně nového softwaru a hardwaru bezpečnostních systémů nesděluje úplná specifika, software by však měl být chytřejší, než tomu je dnes a soustavu pokročilých senzorů by měl využívat lépe.

"Volkswageny nové generace budou vybaveny softwarem, senzory a procesory, které umožní vozidlům předvídat nehody a vyhnout se jim, a především neustále se učit novým reflexům," řekl v Berlíně šéf strategie společnosti Michael Jost.

"Do roku 2050 nechceme mít žádné nehody," uvedl. Nový softwarový operační systém vozidel si v první fázi adoptoval elektromobil VW ID.3, první vůz na elektrické platformě MEB a první člen budoucí rodiny elektromobilů ID. Má být průběžně aktualizován, jak se softwarové algoritmy zlepšují.

"Částečně se tak měníme od výrobce zařízení k softwarově orientované společnosti," řekl. Právě se softwarovými potížemi se ID.3 potýkal při startu výroby. „Zatím to není na 100 procent. Je normální, že technické úkoly musí být provedeny krátce před uvedením na trh,“ řekl Ulbrich o stavu vývoje softwaru ID.3.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Volkswagen na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků