Hlavní obsah
Maskovaná Toyota Supra na Festivalu rychlosti v britském Goodwoodu Foto: Toyota 2x

Nová Toyota Supra přijede do Detroitu v produkční verzi

Již za necelé čtyři měsíce má svět spatřit produkční Toyotu Supra. Na největších evropských trzích sporťáků, jak hovoří tisková zpráva, už ale je možné si vůz rezervovat. Prvních devět stovek aut zajistí majitelům i členství v klubu.

Maskovaná Toyota Supra na Festivalu rychlosti v britském Goodwoodu Foto: Toyota 2x
Nová Toyota Supra přijede do Detroitu v produkční verzi

Po mnoha letech čekání a podobně dlouhé době náznaků a slibů to je konečně tady – autosalon v americkém Detroitu v lednu 2019 uvidí zbrusu novou Toyotu Supra, moderní ztělesnění modly tunerů a fanoušků filmové série Rychle a zběsile. Německá divize automobilky Toyota to potvrdila na Facebooku.

Maskovaná Toyota Supra na Festivalu rychlosti v Goodwoodu

Foto: Toyota

Tisková zpráva přidává informaci, že zákazníci na „největších evropských trzích sportovních vozů”, tedy s největší pravděpodobností v Británii a Německu – si již mohou vůz rezervovat. Takto předem má být k mání devět stovek kusů.

Vlastnictví jednoho z nich má znamenat také členství v klubu Supra 900. Není to ale závodní klub, výhody mají z členství plynout hlavně do doby, než bude vůz dodán. Tisková zpráva hovoří o exkluzivním obsahu, odměnách a zážitcích.

Maskovaná Toyota Supra

Foto: Toyota 3x

Nová supra má sdílet podvozkovou platformu s BMW Z4. Stejné má ale být jen umístění palivové nádrže, A-sloupek, rozvor náprav a šířka, zbytek by měl být odlišný. Supra také samozřejmě bude kupé, zatímco Z4 je roadster s plátěnou střechou.

GR Supra Concept na pařížském autosalonu 2018

Foto: Marek Bednář, Novinky

Pod kapotou má mít řadový třílitrový šestiválec s přeplňováním a osmistupňovou automatickou převodovku od ZF. Podle slov jednoho z vedoucích inženýrů projektu Masayukiho Kaie by se ale mohla alespoň na některých trzích prodávat i s manuálem.

„Vyvinuli jsme to, ano, hardware je připravený. Pravostranné řízení? Ano, samozřejmě, musí se prodávat v Japonsku, kde se jezdí vlevo,” uvedl Kai v rozhovoru. Sluší se zmínit, že BMW Z4 je k mání pouze s automatem.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků