Hlavní obsah
Nová Kia Carnival Foto: Kia

Nová Kia Carnival je podle automobilky GUV, o nový segment ale úplně nejde

Kia na prvních snímcích představila novou generaci modelu Carnival. O typickém zástupci velkých rodinných MPV však nyní Korejci hovoří jako o GUV. Vážně jde o něco nového, nebo je to jen hra s písmeny?

Nová Kia Carnival Foto: Kia
Nová Kia Carnival je podle automobilky GUV, o nový segment ale úplně nejde

Zatímco zkratka pro rodinné vozy MPV skrývá označení Multi Purpose Vehicle - tedy víceúčelné vozidlo, Kia pro Carnival využívá pojmenování GUV - Grand Utility Vehicle. V překladu „velký užitkový vůz” má nejspíš evokovat náklonnost k dnes tak populárním vozům SUV (Sport Utility Vehicle - „sportovně užitkový vůz”).

Ona inspirace se neváže jen k marketingovému označení modelu, ale i k designu novinky. Má vyšší světlou výšku a oplastované nárazníky. Právě SUV napříč trhem vykrádají tradiční pozice rodinných MPV, včetně tradičních hráčů.

Carnival se ve Spojených státech bude opět prodávat jako Sedona.

Foto: Kia

Z ranku klasických MPV však vidíme posuvné zadní dveře a celkovou stavbu karoserie. Korejci zatím zveřejnili jen několik prvních snímků, do interiéru se tak zatím nepodíváme.

Zatím je jasné, že novinka má 5 155 mm na délku a rozvor náprav činí 3 090 mm. Motory by se měly inspirovat novým Sorentem. Nepotvrzená paleta podle webu Carscoops čítá přeplňovaný 2,5litrový čtyřválec a 2,2litrový vznětový motor. Pravděpodobná je také implementace hybridního ústrojí.

Čtvrtá generace Carnivalu se na domácím korejském trhu začne prodávat ve třetím čtvrtletí letošního roku. Do Evropy se naposledy podívalo druhé vydání. Třetí generace od roku 2014 se už „starého kontinentu” netýkala.

Výrobce novinku označuje jako globální model, v tuto chvíli však není jasné, zda nový Carnival zavítá opět i do Evropy.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Kia na Sauto.cz.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Kia Carnival na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků