Hlavní obsah
Nissan Navara 2021 Foto: Nissan

Nissan Navara má po faceliftu, pick-up přijíždí i v drsné verzi

Zatímco americký Nissan Frontier na modernizaci čeká, evropská verze už facelift dostala. Facelift Nissanu Navara přináší modernější vzhled či edici s názvem PRO-4X.

Nissan Navara 2021 Foto: Nissan
Nissan Navara má po faceliftu, pick-up přijíždí i v drsné verzi

V Nissanu se rozhodli přepracovat svůj pick-up Navara. Konstruktéři se přitom zaměřili především na designovou stránku auta, což je viditelné už na první pohled. Nově už působí jen samotné logo Nissan, modernizovaná jsou i přední světla, maska chladiče i nárazník. Celkově Navara působí hranatějším a mohutnějším dojmem. Nový je i uzávěr kufru s velkým nápisem Navara.

Jediný evropský pick-up od Nissanu se změnil i po stránce techniky, i když ne tolik jako vzhledově. Japonci posílili zadní nápravu, nákladový prostor auta má díky tomu vyšší nosnost. Větší je ostatně i objem místa pro zavazadla potažmo jiné věci, které budou navarou zákazníci přepravovat.

Běžná verze Nissanu Navara pro rok 2021.

Foto: Nissan

Nissan Navara před faceliftem

Foto: Nissan

Přepracovaný je i interiér vozidla, který nově působí modernějším dojmem. Hned za volantem si řidič všimne sedmipalcového displeje místo panelu přístrojů. Před ním je umístěn nový volant. Celé kabině následně dominuje osmipalcový displej infotainmentu. Nissan rovněž uvádí, že zlepšil odhlučnění interiéru pro lepší komfort pasažérů.

Jednou z nejvýznamnějších změn, které facelift přinesl, je pak zařazení nové verze Navary do portfolia výbav. Nová verze nese označení PRO-4X. Jedná se zejména o stylingový balíček, který obnáší nové terénní pneumatiky, kosmetické změny v exteriéru a celkově luxusnější vzhled a design. Ve verzi pro USA, tedy u modelu Frontier, bude naopak výbava PRO-4X rozšiřovat off-roadové vlastnosti auta.

Modernizovaný interiér nového Nissanu Navara.

Foto: Nissan

Nová navara se začne prodávat nejprve v Thajsku, a to už v prosinci. Ostatní trhy v Evropě a Jižní Americe budou následovat. Co se týče nových motorů, Nissan žádné změny nezmínil.

Na českém trhu Nissan nabízí s dieselovým motorem 2,3 litru dCi a turbodmychadlem. Ve slabší verzi má auto 160, v silnější 190 koňských sil. Motor je standardně dodáván se šestistupňovým manuálem, u silnější verze je k dispozici i sedmistupňový automat.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Nissan na Sauto.cz.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Nissan Navara na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků