Hlavní obsah

Nevidíte v noci na sedadlo spolujezdce? Nový Mercedes CLA posvítí na mávnutí ruky

Už za týden se otevřou brány veletrhu elektroniky CES v americkém Las Vegas, kde se představí spousta novinek i z oblasti automobilů. Třeba Mercedes tu nabídne nový model CLA. Proč zrovna tam? To napoví krátké video.

Nevidíte v noci na sedadlo spolujezdce? Nový Mercedes CLA posvítí na mávnutí ruky

Většina automobilek, které na veletrh něco přivezou, se bude chlubit nějakou technologickou novinkou. Nějakou vychytávkou, která je chytrá, zajímavá a třeba něčím připomíná chytré telefony. Zkrátka tak, jak si to moderní Kalifornie žádá.

Mercedes-Benz CLA nové generace, který si zde odbude premiéru, podle přiloženého videa nabídne jednu takovou zajímavou drobnost. Ovládání vnitřního osvětlení pohybem.

Když řidič natáhne ruku k sedadlu spolujezdce, kde má něco odloženo, automaticky se světlo rozsvítí. Například již minulý Citroën C4 Picasso nabízel podobnou funkci, ovšem pouze u přihrádek.

Mercedes před premiérou nového CLA ukázal zatím jen siluetu novinky

Foto: Mercedes-Benz 2x

Je to taková malá drobnost, ale kolikrát už jste jako řidiči hledali na sedadle spolujezdce něco odloženého? Třeba si tam odhodíte mobil a při vystupování na něj zapomenete, protože je ve tmě. Tohle řešení je jednoduché, funkční. Zatím ale nevíme, jestli to z bezpečnostních důvodů bude fungovat jen v případě zastaveného auta, nebo i při jízdě.

Na videu je také vidět štítek Edition 1, to znamená speciální verzi první limitky, která dostane určitě spoustu příplatků, které standardní verze mít nebude.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků