Hlavní obsah
 

Nevidíte v noci na sedadlo spolujezdce? Nový Mercedes CLA posvítí na mávnutí ruky

Už za týden se otevřou brány veletrhu elektroniky CES v americkém Las Vegas, kde se představí spousta novinek i z oblasti automobilů. Třeba Mercedes tu nabídne nový model CLA. Proč zrovna tam? To napoví krátké video.

 
Nevidíte v noci na sedadlo spolujezdce? Nový Mercedes CLA posvítí na mávnutí ruky

Většina automobilek, které na veletrh něco přivezou, se bude chlubit nějakou technologickou novinkou. Nějakou vychytávkou, která je chytrá, zajímavá a třeba něčím připomíná chytré telefony. Zkrátka tak, jak si to moderní Kalifornie žádá.

Mercedes-Benz CLA nové generace, který si zde odbude premiéru, podle přiloženého videa nabídne jednu takovou zajímavou drobnost. Ovládání vnitřního osvětlení pohybem.

Když řidič natáhne ruku k sedadlu spolujezdce, kde má něco odloženo, automaticky se světlo rozsvítí. Například již minulý Citroën C4 Picasso nabízel podobnou funkci, ovšem pouze u přihrádek.

Mercedes před premiérou nového CLA ukázal zatím jen siluetu novinky

Foto: Mercedes-Benz 2x

Je to taková malá drobnost, ale kolikrát už jste jako řidiči hledali na sedadle spolujezdce něco odloženého? Třeba si tam odhodíte mobil a při vystupování na něj zapomenete, protože je ve tmě. Tohle řešení je jednoduché, funkční. Zatím ale nevíme, jestli to z bezpečnostních důvodů bude fungovat jen v případě zastaveného auta, nebo i při jízdě.

Na videu je také vidět štítek Edition 1, to znamená speciální verzi první limitky, která dostane určitě spoustu příplatků, které standardní verze mít nebude.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků