Hlavní obsah
Systém MBUX v Mercedesu třídy V Foto: Mercedes-Benz

Mercedes třídy V má po modernizaci vyřešen největší nedostatek

Třída V od Mercedesu dostala infotainment MBUX. S větší obrazovkou, moderní grafikou a preferencí hlasového a dotykového ovládání je tak poslední a důležitou součástkou faceliftu minivanu.

Systém MBUX v Mercedesu třídy V Foto: Mercedes-Benz
Mercedes třídy V má po modernizaci vyřešen největší nedostatek

Nedávná modernizace Mercedesu třídy V přinesla nové motory či například výdechy ventilace, ovšem už na prezentaci jsme se ptali po systému MBUX. Poté, co si nový infotainment odbyl premiéru ve větším a rovněž především užitkovém Sprinteru a našel si cestu do každého novějšího modelu Mercedesu, Véčko stále trvalo na zastarávajícím Commandu.

To je nyní minulostí. Po elektrické verzi EQV se nová multimédia s rozměry obrazovky 7 nebo 10,25 palce dostávají od prosince i do klasické třídy V, včetně campervanů Marco Polo a Marco Polo Horizon.

Hlavním prvkem MBUX je ovládací koncept a především systém hlasového ovládání. Rozpozná téměř jakoukoliv větu týkající se infotainmentu nebo ovládání funkcí vozidla. Dle našich zkušeností rozumí dokonce i hovorovým výrazům.

Systém hlasového ovládání je aktivován tlačítkem na volantu nebo povelem „Hej Mercedesi“. MBUX lze navíc dále přizpůsobit funkcí předvídání, kdy si počítač pamatuje vaše zvyky, jako třeba volání v danou chvíli.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Mercedes na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků