Hlavní obsah

Lancia uvede znova model Delta i Aurelia

Říká se, že umělec dosáhne největší slávy když umře. To samé platí patrně i o dobrých automobilech. Když skončí jejich výroba, nastane doba jejich největší slávy. A co teprve, když se začne po několika letech znovu vyrábět! U Lancie na to sázejí a doufají, že lidé si potrhají peněženky, jak rychle budou kupovat nový model Delta či Aurelia.

Lancia uvede znova model Delta i Aurelia

Lancia chystá dva velké návraty svých slavných vozů. Tím starším jménem bude Aurelia, která by měla ve svém novodobém kabátě konkurovat například Jaguaru XK Convertible nebo Lexusu SC430, a to jak v technice, tak i ceně.

Očekává se klasika skupiny Grand Turismo - vidlicový osmiválec, pohon na zadní kola a extrémně luxusní interiér. Podle prvních odhadů by se Aurelia měla objevit na výstavních pódiích během dalších osmnácti měsíců.

:.Původní Lancia Delta HF integrale (1991-1993) a současný koncept Lancia Delta. (Foto: Lancia. Kliknutím na obrázek jej zvětšíte do původní velikosti.)

To Lancia Delta už je o krůček dál. Její koncept už byl představen [celá zpráva] a také technika by měla být již kompletní. Základ totiž vychází ze sériového hatchbacku Fiatu Bravo. Lancia Delta se na trhy chystá už příští rok a pravděpodobně tento podzim nebo příští jaro se odbude premiéra sériového vozu.

Nyní se spekuluje nad motorovou nabídkou - pod kapotou se zcela určitě objeví jak zážehové motory, tak i turbodiesely od Fiatu. Paleta by měla obsahovat objemy od 1,4 do 2,0 l, větší verze očekávat asi nelze.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků