Hlavní obsah
 

Káhira pod nájezdem brouků. Původní volkswageny měly spanilou jízdu

Egyptský klub Brouků, jak se jmenuje káhirské uskupení fanoušků původního volkswagenu, pořádá spanilé jízdy ve svých autech. Jedna z nich připadla na období výročí úmrtí konstruktéra tohoto ikonického vozítka.

 
Káhira pod nájezdem brouků. Původní volkswageny měly spanilou jízdu

Zanedlouho tomu bude sto let od doby, kdy zmíněné auto začalo vznikat. Přesto ho pořád má v oblibě obrovské množství lidí na celém světě. Řeč je o Volkswagenu Typ 1, lidově řečeném Brouk, a tentokrát v souvislosti s Egyptem.

Fanoušci této legendy mají v Káhiře vlastní klub, jmenuje se jednoduše „Egyptský klub Brouků” a byl založen před sedmi lety. Pravidelně se scházejí i v časech koronavirové pandemie a pořádají i spanilé jízdy.

Jedna z nich, z níž vzniklo i video, připadla na období výročí úmrtí (30. ledna) konstruktéra tohoto legendárního vozítka – Ferdinanda Porscheho. Nezáleží tolik na tom, že s nápady na původní „lidový vůz” přišel inženýr Béla Barényi, byl to právě Porsche – budiž, ve spolupráci s nacisty – kdo ho proměnil v realitu.

Typ 1, jak se „brouk” oficiálně jmenuje, se vyráběl v letech 1938–2003. To ho činí nejdéle vyráběným vozem na světě a také autem, kterého se vyrobilo nejvíce kusů – konkrétně 21,5 milionu.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Volkswagen na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků