Hlavní obsah
Zóny placeného stání, tzv. „modré zóny” (Ilustrační foto) Foto: Luděk Fiala, Novinky

Je parkování důležitější než veřejný pořádek? Pražští strážníci budou víc hlídat auta

Praha na tři měsíce vyčlenila několik strážníků městské policie a devět odtahových aut na boj s nesprávně parkujícími řidiči. Vedení města žádalo ještě více. Tito strážníci se tak nebudou moci věnovat hlídání veřejného pořádku.

Zóny placeného stání, tzv. „modré zóny” (Ilustrační foto) Foto: Luděk Fiala, Novinky
Je parkování důležitější než veřejný pořádek? Pražští strážníci budou víc hlídat auta

Pražská městská policie vyčlenila na příští tři měsíce asi dvacítku strážníků, kteří se budou věnovat především autům, jejichž řidiči si dovolili neoprávněně zaparkovat v modrých zónách, které jsou určeny primárně pro rezidenty.

Zvýšenou kontrolu si na strážnících vyžádalo vedení hlavního města. Na jednání magistrátního kontrolního výboru to řekl náměstek ředitele městské policie Ludvík Klema. Požadavek náměstka pro dopravu Adama Scheinherra zněl na 16 hlídek a 16 odtahových aut.

„Byli jsme vyzváni, abychom nasadili víc strážníků do dopravy a k odtahům. Strážníci, kteří se věnovali veřejnému pořádku, se nyní budou věnovat primárně odtahům,” řekl Klema. Kvůli špatnému parkování se na strážníky denně prý obrací desítky lidí.

„Po třech měsících budou veškerá data vyhodnocena a bude rozhodnuto o tom, zda bude požadavku náměstka primátora pro dopravu (Adama Scheinherra) vyhověno v plném rozsahu, tedy zda bude nasazeno 16 odtahových vozidel a 16 odtahových hlídek strážníků,” uvedl ředitel strážníků Eduard Šuster.

První regulace parkování začala v 90. letech v Praze 1. Takzvané modré zóny byly poprvé zavedeny v roce 1996 v části Prahy 1. Následně byly rozšířeny na celou Prahu 1, 2, 3 a 7 a část Prahy 16. Platí také ve vybraných částech Prahy 4, 5, 6 a 8. Jejich zavedení v budoucnu plánují Praha 9 a 10.

Anketa
Souhlasíte s požadavkem vedení Prahy?
Ano
17.6 %
Ne
79.8 %
Nechci/nedokážu hodnotit
2.6 %
Celkem hlasovalo 1335 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků