Hlavní obsah
Škoda Superb (dole) a nahoře koncept VisionC Foto: Jan Handrejch, Právo

Jak moc se liší studie od produkční verze? Porovnali jsme poslední škodovky

Dělají to tak všechny automobilky: rok před světovou premiérou ukážou koncepční vozidlo, které má obří kola, uzounká zrcátka, ale jinak je vnější design na 90 procent shodný s tím, co za rok dorazí v produkční verzi. Podívali jsme se na poslední dva koncepty škodovky s odstupem času.

Škoda Superb (dole) a nahoře koncept VisionC Foto: Jan Handrejch, Právo
Jak moc se liší studie od produkční verze? Porovnali jsme poslední škodovky

Letos se na právě skončeném ženevském autosalonu ukázala studie VisionS, předobraz velkého SUV od Škody. Produkční verze dorazí už v září na pařížský autosalon. Měli jsme možnost vidět jak studii, tak dokonce už i produkční verzi. A platí to samé, co u studie VisionC (Superb III) nebo v roce 2011 v případě VisionD (Rapid Spaceback).

Studie Škoda VisionS na ženevském autosalonu, kde se ukázala ve světové premiéře.

Foto: Martin Žemlička, Novinky

Nové SUV má mohutné tvary a dostane maximálně 19palcová kola, zatímco studie VisionS měla jednadvacetipalcová. Přední maska je prakticky stejná, včetně dělených světlometů, zdroje světla jsou však o něco větší. Jiný je přední nárazník, stejně jako ten zadní, do boku zasahující světla ve stylu současného superbu ale najdete i na produkční verzi, která se začne vyrábět v nultých sériích již během letních prázdnin.

Rozhovor s šéfdesignérem Škody Jozefem Kabaňem

Video: Novinky

Profil vozu je stejný jako u studie a sedí i vytažené blatníky. Vnitřek vozu jsme neměli možnost vidět, měl by ale být velmi podobný tomu, co nabízí třetí generace superbu. Ostatně nová Škoda Kodiaq je tak trochu superb s větší karoserií a světlou výškou.

Jak dopadly předchozí „vize” škodovky, se můžete podívat níže. Jak vidno, až na drobné změny se ze studie stala produkční verze. A jinak tomu nebude ani u prvního sedmimístného auta s logem Škoda.

Škoda Superb (2015)

Foto: Škoda Auto

Škoda Superb (2015)

Foto: Škoda Auto

Škoda Rapid Spaceback

Foto: Škoda Auto

Rapid Spaceback

Foto: Škoda Auto

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků