Hlavní obsah
Podznačka Ioniq poutá na první tři modely. Foto: Hyundai

Ioniq je novou značkou Hyundaie, chystá tři novinky

Své budoucí elektrické modely Hyundai oddělí do podznačky Ioniq, podobně jako to u luxusních produktů korejská automobilka udělala s divizí Genesis.

Podznačka Ioniq poutá na první tři modely. Foto: Hyundai
Ioniq je novou značkou Hyundaie, chystá tři novinky

Ioniq je modelem, který v roce 2016 prorazil cestu automobilky Hyundai i elektrifikaci a elektromobilitě. Crossover s hybridním, plug-in hybridním a plně elektrickým ústrojím dá jméno kompletní divizi budoucích elektromobilů. V pondělí to oznámila značka v tiskovém prohlášení.

Podobně jako v případě divize ID u Volkswagenu budou i vozy Ioniq elektromobily s důrazem na online propojení, prvky asistence řízení a další moderní fenomény.

Hyundai už naznačil i první modelovou ofenzivu značky Ioniq, pro názvy svých modelů použije čísla. Prvotinou bude středně velké SUV s číslovkou 5, které bude představeno na začátku roku 2021. Inspiruje se v konceptu „45“, jehož premiéra se uskutečnila na autosalonu ve Frankfurtu v roce 2019.

Koncept Hyundai 45

Foto: Hyundai

V roce 2022 dorazí sedan s označením „6”, odvozený od konceptu Prophecy, prezentovaného v březnu. Na začátku roku 2024 bude následovat Ioniq 7, velké SUV. Všechny tyto novinky od Ioniqu využijí modulární platformu pro elektromobily E-GMP.

Koncept Hyundai Prophecy

Foto: Hyundai

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Hyundai na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků