Hlavní obsah
Renault Kiger Foto: Renault

Indický Renault Kiger chce nabídnout spoustu místa na malém půdorysu

Jménem připomíná tygra, vizuálně je velmi odvážný a uvnitř má kromě údajně nejprostornějších zadních sedaček ve své třídě taky docela velký kufr. Renault Kiger se ovšem bude prodávat jen v Indii.

Renault Kiger Foto: Renault
Indický Renault Kiger chce nabídnout spoustu místa na malém půdorysu

Zatímco Škoda svůj malý crossover pro Indii ukázala teprve v maskování. Renault už ho představil kompletně - přivítejte Renault Kiger. A slovo „malý” berte vážně - s rozvorem náprav 2500 mm a délkou pod čtyři metry je přeci jen nezanedbatelně menší než chystaný kushaq.

Nejodvážnější na něm je vnější design, třebaže svítící linka přes celou šířku přídě, kterou zaujal stejnojmenný koncept v minulém roce, se do vzhledu produkční verze nedostala. I tak ale vůz nedává dojem, že by měl být laciným autem pro rozvojovou zemi.

Renault Kiger

Foto: Renault

Kabina už tolik odvážná není, vidíme veskrze tradiční kapličku přístrojů, trčící displej infotainmentu nebo kruhové ovladače klimatizace. Kiger podporuje připojení Androidu Auto či Apple CarPlay a přístrojový štít nabídne buď „digibudíky” ve stylu amerických aut 80. let, anebo moderní displej, jako v evropských renaultech.

Levnější verze přístrojového štítu je designově zajímavá.

Foto: Renault

Z další výbavy stojí za zmínku bezdrátová nabíječka telefonů, možnost volby jízdních profilů nebo bezklíčový přístup a start. Zajímavý je také zavazadelník o objemu 405 litrů v základním uspořádání, což je na auto o délce 399 cm víc než slušné číslo. Zároveň mají mít dost místa i cestující na zadních sedačkách - prostor pro nohy je tu podle tiskových materiálů nejlepší ve své třídě.

Interiér nevypadá nuzně.

Foto: Renault

Pod kapotou mají být dva motory, oba benzínové tříválce o objemu jednoho litru. Slabší verze nemá přeplňování a nabídne 72 koní a 96 Nm a lze ji spojit s pětistupňovou manuální či automatickou převodovkou. Silnější verze má turbo a pochází z evropského clia - nabídne 100 koní a 160 Nm a standardem je manuální převodovka. Později má v nabídce přibýt bezestupňová převodovka CVT.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Renault na Sauto.cz.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Škoda na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků