Hlavní obsah
Nástupce vodíkového Hyundai ix 35 Fuel Cell Foto: Hyundai

Hyundai ukázal nástupce vodíkového ix35, nový model zatím nemá jméno

Korejský Hyundai nečekaně představil nástupce vodíkového modelu ix35 Fuel Cell, který se prodával na vybraných trzích (v ČR nikoliv). Nástupce zatím nemá jméno, automobilka slibuje dojezd přes 500 kilometrů.

Nástupce vodíkového Hyundai ix 35 Fuel Cell Foto: Hyundai
Hyundai ukázal nástupce vodíkového ix35, nový model zatím nemá jméno

Hyundai nečekaně ukázal podobu nástupce hybridního ix35. Podle tiskových agentur chce uklidnit obavy investorů, že v oblasti ekologických vozů zaostává za americkou Teslou a dalšími konkurenty. Tomuto tvrzení částečně nahrává i fakt, že nový model od Hyundai ještě ani nemá jméno.

Nová generace je prakticky hotová, vnější design už se bude měnit pouze v detailech. Automobilka chce produkční verzi ukázat na veletrhu CES zkraje příštího roku. Hyundai oznámil, že nový model má vodíkový motor o výkonu 120 kW (163 k). Další technické podrobnosti zatím chybí.

Korejský Hyundai v červenci představil takzvanou Vizi 2021. Součástí nově zveřejněné strategie značky bude uvedení 14 nových modelů během příštích čtyř let. [celá zpráva]

Nástupce vodíkového Hyundai ix 35 Fuel Cell

Foto: Hyundai

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků