Hlavní obsah
Nový Hyundai i20 Foto: Hyundai

Hyundai ukázal interiér nové i20, nabídne dva displeje

Jednou z mnoha v současnosti neuskutečněných premiér je i ta nového korejského hatchbacku segmentu B. Model i20 nové generace se zatím ukázal jen zvenčí, nyní už můžeme nahlédnout i do interiéru.

Nový Hyundai i20 Foto: Hyundai
Hyundai ukázal interiér nové i20, nabídne dva displeje

Hyyundai i20 je ve své třetí generaci další horkou novinkou v segmentu malých vozů. Konkurenta Peugeotu 208 či Renaultu Clio jsme zatím viděli jen na studiových fotkách exteriéru. Korejci si nejspíš původně kompletní odhalení včetně interiéru chtěli nechat na ženevský autosalon na výstaviště Palexpo, ale koronavirus, respektive nařízení švýcarské vlády řeklo „ne”.

Vnitřku vozu v duchu doby dominuje dvojice displejů. Netradičně mají stejnou úhlopříčku 10 a čtvrt palce. Před volantem je digitální panel přístrojů, u něhož se mění barvy podle vybraného jízdního režimu – v režimu Normal je to modrá, v režimu Eco zelená a pro Sport je vyhrazena oranžová.

Barvami ostatně hraje i ambientní osvětlení. Vpravo od volantu je ve zvýšené poloze centrálně umístěn dotykový displej multimediálního systému AVN (audio/video/navigace) připojeného k internetu a schopného propojení se smartphony skrze Apple Carplay a Android Auto.

Klimatizace je od multimediálního rozhraní oddělena. Celkovou architekturu vnitřku ovlivňuje horizontální linie pod obrazovkou, která do sebe integruje i středové výdechy ventilace.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Hyundai na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků