Hlavní obsah
Ioniq 5 v sériovém provedení Foto: Hyundai

Hyundai poodhalil, jak bude vypadat první model samostatné značky Ioniq

Sériovou podobu nového Ioniqu 5, hranatého elektrického hatchbacku s retro stylem, poodhalila středečními snímky firma Hyundai. K úplnému představení dojde v únoru letošního roku.

Ioniq 5 v sériovém provedení Foto: Hyundai
Hyundai poodhalil, jak bude vypadat první model samostatné značky Ioniq

Předpremiéra ukazuje hranaté tvary a specifický světelný podpis novinky. Novinka dostane 20palcová aerodynamicky optimalizovaná kola. Výrazné lemy blatníků mají „pětku” zjevně přiblížit populárnímu segmentu crossoverů.

Ačkoli do interiéru se zatím nepodíváme, zástupci automobilky hovoří o zcela novém pojetí a ekologických materiálech. Pod zadními sedadly najdete klasickou zásuvku pro napájení externích zdrojů.

Novinka se inspiruje v konceptu „45“, jehož premiéra se uskutečnila na autosalonu ve Frankfurtu v roce 2019. Půjde o první vůz na modulární platformě E-GMP, která je elektrickou odnoží klasického modulárního základu nových vozů Hyundai a Kia se saplovacími motory a hybridními ústrojími.

Ioniq 5 bude v únoru prvním sériově vyráběným počinem čerstvě oddělené značky Ioniq, která se specializuje na elektromobily a digitalizaci. V roce 2022 dorazí sedan s označením „6”, odvozený od konceptu Prophecy. Na začátku roku 2024 bude následovat Ioniq 7, velké SUV.

Ioniq 5 v sériovém provedení

Foto: Hyundai

I záď je řešena jednoduše

Foto: Hyundai

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Hyundai na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků