Hlavní obsah
Foto: Martin Žemlička, Novinky

Do Španělska se stahují automobilky, Volkswagen investuje 785 miliónů eur

Automobilka Volkswagen plánuje v příštích pěti letech investovat do své továrny v severním Španělsku 785 miliónů eur (20,1 miliardy korun). Největší evropská automobilka je za posledních několik měsíců třetím výrobcem aut, který oznámil zvýšení investice ve Španělsku, které se potýká s recesí.

Foto: Martin Žemlička, Novinky
Do Španělska se stahují automobilky, Volkswagen investuje 785 miliónů eur

Španělská vláda investici přivítala. Podle ní je výsledkem reformy trhu práce, která dělá zemi konkurenceschopnější pro podnikatele a zlevňuje firmám najímání i propouštění zaměstnanců. "Velká část z investice 785 miliónů eur půjde na přípravu zařízení pro výrobu nové generace modelu Polo a jeho budoucího nástupce," uvedla automobilka v prohlášení. Závod v autonomní oblasti Navarra má výrobní kapacitu 1400 vozů denně a zaměstnává 4600 lidí.

Francouzský Renault v listopadu uvedl, že najme ve své španělské továrně 1300 nových zaměstnanců. Měsíc předtím americký Ford oznámil, že zavře svoji továrnu v Belgii a přesune výrobu do Španělska. Pouze japonský Nissan minulý týden prohlásil, že ruší plány na rozšíření výroby ve Španělsku, protože se nedohodl s odbory na nových mzdových podmínkách. Podle Nissanu Španělsko přišlo o 4000 nových pracovních míst a 130 miliónů eur.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků