Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: LL, Novinky

Chystaný Range Rover Sport natočen při testech na Nordschleife

Automobilovým špionům u severní smyčky německého Nürburgringu, tedy Nordschleife, se podařilo natočit Range Rover Sport nové generace, a to zřejmě rovnou ve vrcholné verzi SVR.

Ilustrační foto Foto: LL, Novinky
Chystaný Range Rover Sport natočen při testech na Nordschleife

Druhá generace menšího z velkých Range Roverů je na trhu už od roku 2013, na nové vydání je tedy ideální čas. Dorazí v příštím roce a video maskovaného prototypu leccos naznačuje.

Novinka se pochopitelně bude držet zavedeného designového jazyka s typickou hranatou přídí i ikonickou střešní linií. Stejně jako useknuté zádi s relativně dlouhým zadním převisem. Očekávat lze například zúžení světlometů nebo digitálně pojatý interiér.

Vůz na záběrech nicméně zaujme svým zvukem a čtyřmi výfuky v zádi. Podle všeho jde o vrcholnou verzi SVR, která tak nejspíš zůstane v nabídce. A co víc, v dnešní emisně sešněrované době překvapí, že se z koncovek line osmiválcový doprovod.

Z jakého motoru přesně, je ovšem otázkou. Dlouholetou službu může dále poskytnout stávající pětilitr s kompresorem, který dnešnímu SVR dodává 575 koňských sil. Stejně tak se ovšem mluví o instalaci 4,4litrového agregátu s dvojitým přeplňováním turbodmychadly. Ten je dobře znám ze silných BMW.

Rovněž další agregáty civilních verzí v čele s mild-hybridními šestiválci mohou pocházet od BMW. O takovém obnovení spolupráce mezi automobilkami se ostatně mluví už několik let.

Očekává se rovněž brzká premiéra klasického, velkého Range Roveru. Stejně jako nový Range Rover Sport má využít nové, lehčí hliníkové platformy MLA, se kterou měl debutovat elektrický Jaguar XJ nové generace. Ten byl ale zrušen.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Rover na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků