Hlavní obsah
Chevrolet Corvette gen. C8 má vpředu zavazadelník, nikoliv motor. Foto: Chevrolet

Chevrolet vylepší zabezpečení, aby se kapota Corvette neotvírala za jízdy

Chevrolet Corvette dostane upravený software, aby se snížila pravděpodobnost, že se lidé rozjedou s pootevřenou kapotou a ta se pak otevře nečekaně za jízdy. Automobilka dle vlastních slov mechanický problém s vozem nezjistila.

Chevrolet Corvette gen. C8 má vpředu zavazadelník, nikoliv motor. Foto: Chevrolet
Chevrolet vylepší zabezpečení, aby se kapota Corvette neotvírala za jízdy

Nedávné zprávy o tom, že kapoty několika Chevroletů Corvette generace C8 se samovolně otvírají za jízdy, mají dohru. Automobilka upraví chování softwaru, který obstarává otvírání kapoty a varování při jízdě s pootevřenou kapotou ve snaze samovolnému otvírání zamezit.

Přesto trvá na tom, že otevření kapoty není chyba na straně auta, ale na straně řidiče.

„Pokud řidič ignoruje vizuální a zvuková varování, že je přední kapota otevřená, může takto jet určitou rychlostí, za níž se zvyšuje pravděpodobnost, že síla vzduchu bude dostatečná k nechtěnému zvednutí kapoty,” stojí v popisku svolávací akce na webu Chevroletu.

Automobilka tedy říká, že ti řidiči, kterým se otevřely kapoty za jízdy, udělali nějakou chybu - např. nechtěně otevřeli přední kapotu a/nebo ignorovali varování na displeji. Otevřít kapotu za jízdy, anebo kdykoliv, když není na převodovce zařazeno P, není podle staršího videa možné.

Změny budou spočívat v tom, že bude-li kapota otevřená či nedovřená, vůz se nerozjede na více než 42 km/h. Zároveň doba, po kterou musí řidič držet tlačítko otvírání kapoty, aby došlo k otevření, bude prodloužena.

Nový software bude necelým sedmi tisícům aut, kterých se problém má týkat - nejsou to všechny již jezdící Corvette - poskytnut přes internet. Majitelé tak nemusí do servisu.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Chevrolet na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků