Hlavní obsah
Tesla Model S (Ilustrační foto) Foto: Tesla

Cestovatel přebudoval teslu na elektrický karavan, chce lámat rekordy

Jak jdou dohromady karavany a rychlostní rekordy? Snad jen tak, že karavanem přijedete na místo, kde se v jiném autě budete pokoušet být nejrychlejší na světě. Podle Travise Rabenberga ale můžete být nejrychlejší na světě i v tom karavanu. A pak s ním dojet z Anglie do Dubaje.

Tesla Model S (Ilustrační foto) Foto: Tesla
Cestovatel přebudoval teslu na elektrický karavan, chce lámat rekordy

Fanoušci britského Top Gearu si možná vzpomenou na to, jak slavné trio Clarkson, Hammond a May stavělo obytné vozy z obyčejných osobních aut. Pokoušet se s nimi být světově nejrychlejší tehdy snad nikoho nenapadlo, i když nějaká kategorie by se možná našla. Americký cestovatel Travis Rabenberg také staví obytňák z běžného osobního auta a jedním z jeho cílů je právě rychlostní rekord.

What's your take on this Tesla Roamer Motor-home http://bit.ly/2Ut7Kj1

Posted by RoyalQueen Blog on Wednesday, 10 April 2019

Obrázky, které kolují po internetu, jsou zatím jen ilustracemi, ale už na nich vůz vypadá bytelně. Pozornému oku jistě neunikne, jaký je jeho základ - Tesla Model S se zvýšeným podvozkem a, vidíme-li správně, i pneumatikami do terénu.

Není to vtip, podle tiskové zprávy na oficiálním webu amerického státu Michigan bude tenhle elektrický karavan odhalen v příštím týdnu na akci věnované elektromobilům, kterou bude ve městě Lansing pořádat Michiganský energetický úřad.

Karavan dostal jméno Tesla Roamer, tedy Tulák, a protože jeho technickým základem je Model S P90D, má kromě dojezdu na jedno nabití 300 km zvládnout nejvyšší rychlost 241 km/h. S ní chce Rabenberg pokořit světový rychlostní rekord karavanů. Nebude to mít zas tak snadné, podle Guinnessovy knihy rekordů má ten současný hodnotu 227,35 km/h.

Rabenberg chce také „na podporu udržitelného cestování” se svým vozem dojet z Anglie do Dubaje, kde pak povede kolonu elektromobilů na World Expo 2020.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků