Hlavní obsah
Torsus Terrastorm Foto: Torsus

Český úpravce udělá z Volkswagenu Crafter extrémní terénní mikrobus

Původně ukrajinská společnost Torsus se sídlem v Praze chystá nový model s názvem Terrastorm. Stojí na základech Volkswagenu Crafter, má pohon všech kol a až 21 lidí dostane prakticky kamkoli. První fotky ukazují vůz zatím v bahenním maskování, úplné odhalení se čeká v průběhu července.

Torsus Terrastorm Foto: Torsus
Český úpravce udělá z Volkswagenu Crafter extrémní terénní mikrobus

Na světě patrně není příliš mnoho firem, které se specializují na přestavbu a výrobu autobusů a dělají z nich off-roadové stroje. Jedna taková pochází původně z Ukrajiny, má globální sídlo na Praze 1 a poodhaluje své nejnovější dílo.

Společnost Torsus představila svůj nový model s názvem Terrastorm, extrémní mikrobus, který uveze až 21 cestujících. Vůz stojí na základech Volkswagenu Crafter s pohonem všech kol. V Torsusu mu ovšem ještě přidali terénní odpružení, což zvýšilo světlou výšku.

Torsus poutá na Terrastorm.

Foto: Torsus

U Volkswagenu je Crafter s pohonem všech kol nabízen se standardním naftovým dvoulitrovým čtyřválcovým motorem od VW s výkonem 177 koní a je možné k němu připojit šestistupňový manuál nebo osmistupňovou automatickou převodovku DSG. Torsus ale neuvedl, jestli to bude platit i pro Terrastorm.

Mikrobus bude nabízen v různých konfiguracích a specifikacích pro různé zákazníky. Patrně půjde často o společnosti, které auto využijí především v terénu. Není totiž příliš strojů, které dostanou 21 osob najednou prakticky všude, kam si řidič zamane.

„Ve zcela novém Terrastormu předvádíme naše ambice stanovit nové standardy na trhu velkých mikrobusů s pohonem 4x4 napříč některými z nejnáročnějších odvětví, která jsou člověku známá,“ nechal se slyšet generální ředitel společnosti Torsus Vakhtang Dzhukashvili.

Uvnitř podle upoutávky najdeme i závodní bezpečnostní pásy.

Foto: Torsus

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Volkswagen na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků