Hlavní obsah
Volkswagen Passat na americkém trhu Foto: Volkswagen

Bude příští americký VW Passat elektromobilem? Šéf divize to naznačuje

Příští generace Volkswagenu Passat pro americký trh by dost dobře mohla existovat bez spalovacího motoru. Uvedl to výkonný ředitel americké divize VW. Evropský Passat s tím americkým nemá kromě jména společného nic.

Volkswagen Passat na americkém trhu Foto: Volkswagen
Bude příští americký VW Passat elektromobilem? Šéf divize to naznačuje

Současná generace Volkswagenu Passat se na americkém trhu prodává už od roku 2012 a zhruba 14 tisíc prodaných kusů v loňském roce není zrovna velké číslo. Už jen z věku je však jasné, že nástupce je za dveřmi. Dost možná však nebude mít spalovací motor.

Americkému webu Roadshow to prozradil Johan de Nysschen, výkonný ředitel americké divize Volkswagenu.

„Je asi odůvodněné předpokládat, že když tento Passat dojde konce svého životního cyklu, jeho nástupce nebude mít spalovací motor,” nechal se slyšet na právě probíhajícím autosalonu v Chicagu.

Volkswagen Passat na americkém trhu

Foto: Volkswagen

Případný elektrický nástupce Passatu by mohl být založen na konceptu ID Vizzion, který se představil na autosalonu ve švýcarské Ženevě v roce 2018. Koncept neměl volant a pedály, ale měl 306 koní a pohon všech kol.

Volkswagen ID Vizzion

Foto: Volkswagen

Nutno podotknout, že americký Passat nemá s tím evropským společného kromě jména vůbec nic. V Evropě se současná generace Passatu, označená B8, prodává od roku 2014. Je tedy v šestém roce své existence a Volkswagen už jistě pracuje na nástupci.

Zda čeká Passat přechod na ryze elektrický pohon i v Evropě, nebudeme spekulovat. Tento model však v Evropě tvoří mnohem důležitější dílek nabídky, než tomu je v USA, a tak se drastická změna koncepce nejeví příliš pravděpodobná.

Evropský Volkswagen Passat Variant R-Line

Foto: Volkswagen

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Volkswagen na Sauto.cz.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Volkswagen Passat na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků