Hlavní obsah
BMW X2 (ilustrační foto) Foto: BMW

BMW chystá další crossover. Zadní kola má pohánět jen elektricky

BMW je ve finální fázi přidávání nového malého crossoveru do své nabídky. Uvádí to britský web Auto Express. Základem podvozku má být přední pohon a vůz má nabídnout spalovací motor i elektrickou verzi.

BMW X2 (ilustrační foto) Foto: BMW
BMW chystá další crossover. Zadní kola má pohánět jen elektricky

Jeden by řekl, že když Volkswagen přidává do nabídky další model ke svým několika malým SUV, trochu to přehání. Jenže v tom není sám - BMW chce podle Britů do své nabídky také přidat další malý crossover.

Pokud přemýšlíte, jestli se bude jmenovat X1,5 nebo X2,5, když celé číslovky u písmene X má BMW už obsazené až do sedmičky, nejste sami. Má to ale být jinak - Britové hovoří o provizorním jméně Urban X.

BMW X2

Foto: Marek Bednář, Novinky

Po stránce techniky to má být celkem jednoduché - základem má být platforma UKL2, která podpírá modely X1 i X2. Má být připravená na elektrifikaci od mild-hybridu s 48V technikou po kompletně elektrickou verzi s dojezdem delším než 386 km. Pohon všech kol má být realizován elektromotorem na zadní nápravě, podobně jako u modelu 225xe, který také stojí na platformě UKL2.

Proč BMW něco takového dělá? Není sedm SUV a crossoverů v různých verzích už hodně? Je, ale právě proto automobilka chce přidat nové - v první půlce roku tvořila tahle auta 45 % všech prodejů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků